Bugun...


Polisin yeni görev alanı, İtfaiye Merdivenine çıkıp pankart indirmek.
AK Parti iktidarı, polisi, MHP ve CHP’nin yolsuzluk afişlerinin peşine taktı. MHP Bağcılar ilçe başkanlığı binasına asılan “Ceket emanet, makam emanet, ülke zaten Reza’ya emanet” yazılı afişi polis, 1 saatte mahkeme kararı çıkartılarak indirildi. CHP’nin Zeytinburnu ilçe ve CHP Kırşehir il başkanlığına asılan afişlere de müdahale edildi.

facebook-paylas
Tarih: 29-12-2014 01:01
         
Polisin yeni görev alanı, İtfaiye Merdivenine çıkıp pankart indirmek.

Kırşehir ve Zeytinburnu’nda CHP’nin, Bağcılar’da ise MHP’nin astığı yolsuzluk pankartları polis tarafından indirildi. İstanbul Zeytinburnu CHP ilçe örgütünün Gençlik Kolları önceki akşam ilginç bir pankarta imza attı. İlçe binasına beyaz bir pankart asan gençler, projeksiyon aletiyle bu pankarta fotoğraflar yansıttı. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunu unutturmak istemeyen CHP il teşkilatı Aydın’da parti binasına astığı 4 eski bakanın maskeli fotoğraflarının bulunduğu pankart mahkeme ve savcılık kararıyla kaldırılmıştı. Bu olayı protesto eden gençler, bu fotoğrafı astıkları beyaz pankarta görüntü olarak yansıttı. Değişen pankartla ilçe sakinlerinin de dikkatini çeken CHP’li gençlerin buluşuna polis müdahale etmek istedi. Değişen pankart karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen polis, elinde tebligat olmaması nedeniyle olaya müdahalede bulunamadı. Polisin CHP binasına geldiğinin duyulmasının ardından halk sokağa döküldü. Gençler, pankarta Türk bayrağı yansıttı ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atıldı. Ayrıca “Bursa Nutku” okundu. Öte yandan CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, polisler tarafından parti kapalıyken binadaki 17-25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili pankartın kaldırılmasına tepki gösterdi. Zengin, “Böyle bir hukuksuzluğu kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

Jet mahkeme kararı

MHP Bağcılar ilçe başkanlığı binasına önceki akşam saatlerinde üzerinde “Ceket emanet makam emanet ülke zaten Reza’ya emanet. Biliyoruz ki bir ihanet var, umudunu yitirme Türkiye milliyetçi hareket var” yazılı pankart asıldı. Polislerin ikazına rağmen pankart indirilmedi. Parti yetkilileri bunun üzerine polisin mahkeme kararıyla tekrar gelerek pankartı indirdiğini belirtti.

MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil şunları söyledi: “1 saat içerisinde Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 127. maddesi gereğini öne sürerek yapmış olduğumuz çalışmaya el koyma ve inceleme kararı adı altında polisler tekrar ilçeye geldi. Pankart asmanın herhangi suç arz edecek bir konu olmadığını beyan ettik. Hukuksuzluk devam ettiği sürece bizim sesimiz olduğundan daha gür çıkacaktır. İlk yaptığımız pankart 8 metreydi sonraki 10 metre. Bir dahaki pankart 15 metre olur.”

 
Kaynak: Yeniçağ

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI