Bugun...


PAŞAYEVA’DAN UYGUR TÜRKLERİNE DESTEK
Azerbaycan Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Ganire Paşayeva,Doğu Türkistan’da Uygur Türklerinin dramına dikkat çekti.Paşayeva Uygur Türklerini arayarak Doğu Türkistan’da yaşananlar hakkında bilgi aldı.

facebook-paylas
Tarih: 02-07-2015 00:11
         
PAŞAYEVA’DAN UYGUR TÜRKLERİNE DESTEK

Ganire Paşayeva’’Doğu Türkistanlı Uygur Türkü kardeşlerimiz çok acı günler yaşıyorlar. Biz dünyanın haksızlığa, adaletsizliğe karşı nasıl duyarsız kaldığını topraklarımız Ermenistan tarafından işgal edildiği, 1 milyon insanımız göçmen düştüğü zaman gördük ve yaşadık.Bu gün de Uygur insanlarımıza karşı aynı duyarsız bir tutum var.

Karşılaştıkları haksızlıklara, adaletsizliklere, yaşadıkları acılara, ağrılara BM başta olmak üzere uluslar arası teşkiletlar o kadar duyarsız kaldılar ki? Dünyanın her yerinde yaşayan Türk kökenli insanlarımız Uygur kardeş-bacılarımızın yanında olarak onların sesini, feryadını dünyaya daha geniş yaymalı, onların yanında olmalıdırlar. Bu günlerde bizim hepimizin desteğine onların çok büyük ihtiyacı var. Dünyanın her yerinde yaşayan Türk kökenli insanlarımız Uygur türkü kardeş-bacılarımızın yaşadığı büyük acı ve ağrılara duyarsız kalmamalıdır’’dedi.
Kaynak: Türk Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI