Bugun...


Otobüs şoförü gaziye küfretti
Gazi Ahmet Solmaz, gazilik kartıyla otobüse alınmadı. Şoför, Solmaz'a küfür etti

facebook-paylas
Tarih: 13-11-2014 09:53
         
Otobüs şoförü gaziye küfretti

Sarıkamış'ta gittiği operasyonda işitme yetisini kaybeden gazi Ahmet Solmaz, gazilik kartıyla otobüse alınmadı. Şoför, Solmaz'a küfür etti
 
Aydınlık gazetesinden Yeşim Çataltaş'ın haberine göre, Ankara'da belediye otobüsü şoförünün gazi Yılmaz Yiğit'e yönelik hakareti tepkiyle karşılanırken benzeri bir olay da İstanbul'da yaşandı.Gazi Ahmet Solmaz, gazi kartıyla özel halk otobüsüne binemedi. Otobüs şoförü gaziye sinyaflı küfür etti. Ahmet Solmaz'ı Kilyos'taki evinde ziyaret ettik.
 
CEP TELEFONUYLA KATDETTİ
 
Ahmet Solmaz, 1994 yılında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde vatani görevini yaparken çıktığı operasyonda yaralandı. İşitme yetisini kaybeden gazi Solmaz'a protez kulaklık takıldı. Terör gazisi Solmaz, 3 Kasım'da GATA'ya gitmek üzere 4. Levent durağından ''Tuzla Şifa Mahallesi- Topkapı Cevizlibağ 500T'' adlı hatta binmek istedi. Gazi kartını gösteren Solmaz'a şoför,''Gazi kartı geçersiz, pason olması gerek'' dedi. Solmaz ''Bu zamana kadar binebiliyordum, şimdi nasıl geçmez'' deyince tartışma çıktı. Şoför itiraz eden Solmaz'a sinkaflı küfür etti. Solmaz, araçtan inerken şoförün küfür ettiği anı cep telefonuyla kayıt altına aldı.
 
"BEN BU ÜLKE İÇİN GAZİ OLDUM"
 
Başından geçenleri Aydınlık'a anlatan Solmaz, ''Ben bu ülke için gazi oldum. Benim bir gazilik onurum var'' dedi. Solmaz, gazilik kartıyla neden gidip paso almadığı sorusuna da ''Ben gaziyim. Benim bir gururum var. Bana gazilik pasosunu belediye veremez. Elimdeki kart zaten paso gibi'' sözleriyla yanıtladı. Devletin gazilerin yanında olmadığını söyleyen Solmaz, ''Askerde girdiğim operasyon sonucunda sağır oldum. İyileştikten sonra bana 'ameliyat ol, devlet karşılar' dediler. Ben de ameliyat oldum. Kredi çekip 50 bin liraya protez kulak taktılar. Ama devlet bu parayı bana ödemedi. Hala o kredinin borçlarını ödüyorum. Gazilik maaşımın üstünde de bu kredi yüzünden haciz var. Belediye bize ücretsiz ulaşımı çok gördü'' dedi.
 
"BEN KARTIMI GÖSTERDİĞİM HALDE BÖYLE OLDU"
 
Yaşadığı tartışmayı ve uğradığı hakaretleri istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na şikayet ettiğini belirten Solmaz söyle konuştu:''Ankara'da gazi Yılmaz Yiğit eli protez olduğu için kartını gösteremedi. Ben kartımı gösterdiğim halde böyle oldu. Belediyeden beni kimse dönüp aramadı. Yalnızca bana 'Bir hata oldu kusura bakmayın' diyemezler miydi? Benim yere düşen gazilik gururumu kaldırsınlar. İstediğim budur.''İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI