Bugun...


Okutan: Yapacaksanız Sayın Akşener ile siyasi mücadele yapın.

facebook-paylas
Tarih: 12-07-2017 12:50
         
Okutan: Yapacaksanız Sayın Akşener ile siyasi mücadele yapın.

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yeni parti kurma çalışmaları kamuoyunca bilinen Meral Akşener'e yönelik siyasi eleştiri dozunu aşan söylemlerde bulunulduğunu belirterek, bu duruma tepki gösterdi. 

Akşener'in kadın kimliğine yönelik edep ve ahlak dışı beyanlarla karşı karşıya kaldığını anlatan Okutan, bunu yapanların İslamcı kimlik taşımasının ise ayrıca üzücü olduğunu ifade etti. 

Okutan, "Yapacaksanız Sayın Akşener ile siyasi mücadele yapın. Şaka ve mizah perdesi altında tuhaf göndermelerle kendinizi çukura düşürmeyin." diye konuştu. 

İktidarın Türkiye'yi getirdiği durumu da eleştiren Okutan, "Ne günlere kaldık. Adında adalet olan bir partimiz adaletsizliği zirveye tırmandırdı. CHP adalet savunucusu oldu. CHP'nin adalet savunucusu, kendilerinin de adalet yıkıcısı olmasının onları hangi duruma düşürdüğünü gören akıl ve vicdan sahibi bir AK Parti'li yok mu?" değerlendirmesinde bulundu. 

Açıklamalarının ardından yeni kurulacak partiyle ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Okutan, istişare süreçlerinin devam ettiğini bildirdi. 

Ülkenin demokratik ölçüler ve siyaset açısından kaygan bir zeminde olduğuna işaret eden Okutan, bu nedenle temkinli adımlar attıklarını kaydetti. 

Okutan, "Bir taraftan istişare sürecimiz tamamlanırken bir taraftan da yeni isimlerle temaslarımız sürüyor." dedi. 

Gelişmeleri yakından izleyerek adım attıklarını ifade eden Okutan, "Yarın bir seçim olup olmayacağını kimse bilmiyor. Sayın Başbakan da bilmiyor. Diyelim ki karşımıza böyle bir şey çıkarsa, o durumlara da bir hazırlığımız var. Ama biz dikkatli ve emin adımlarla çalışmaları götürüyoruz." değerlendirmesini yaptı. 

Bir gazetecinin "Yarın seçim olsa ona da hazırsınız yani?" sözleri üzerine Okutan, "Bir taraftan hazırlanıyoruz." karşılığını verdi. 

Okutan, "Kurulu bir partiye iltisak mı edeceksiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: 

"Çalışmalarımızı hızlandırabilecek, hemen sonuçlandırabilecek ilk temaslar, ilk turlar yapıldı. Bunun içinde grup kurma da dahil, burada şimdiden ifade etmeyi uygun görmediğim hazırlıklarımız var. Ama esas çalışmamız, seçimin zamanında yapılabileceğini değerlendirerek daha dikkatli davranıyoruz." 

Yeni partiye ilişkin süreçlerinin tamamlanmasına dair Kasım ayı sonunu öngördüklerini aktaran Okutan, ancak tarihin gelişmeler doğrultusunda şekilleneceğini bildirdi.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI