Bugun...


Okan’ın geleceğini çalışanları inşa ediyor

facebook-paylas
Tarih: 17-11-2015 15:33
         
Okan’ın geleceğini çalışanları inşa ediyor

16. yılında 21 bin öğrenciye ulaşan Okan Üniversitesi, Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilke imza atarak başlattığı “Uzgörü Çalıştayları”nın ikincisini düzenledi. Geçtiğimiz hafta sonu Kartepe’de yapılan “Uzgörü Çalıştayı”na katılan Okan Üniversitesi’nin akademik ve idari çalışanları, ortaya koydukları fikirlerle üniversitenin gelecek stratejilerine yönelik alınacak kararlara ışık tutacaklar.

Kartepe Greenpark Otel’de 14-15 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen “Uzgörü Çalıştayı”, Okan Üniversitesi’nde görev yapan öğretim üyeleri ve idari personelin katılımıyla tamamlandı. Uzgörü Çalıştayı’nda çalışanlar gruplar halinde katıldıkları yuvarlak masa toplantılarında kart tekniği ile üniversitenin gelecek stratejilerine yönelik beyin fırtınası yaptı.

Çalıştayın açılışında bir konuşma yapan Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, projenin Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilk olduğunu belirterek, “Burada takım çalışmasının en iyi örneklerinden birisini ortaya koyuyoruz. Üniversitemizin geleceği açısından çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Şule Kut da “Okan Üniversitesi’nin geleceğini birlikte inşa etmek üzere geçtiğimiz yıl ilk kez ‘Uzgörü’ çalışmasını başlatmıştık. Üniversitemizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşımak adına bu çalıştayı geleneksel hale getiriyoruz” diye konuştu.

Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi yazar Ahmet Ümit de çalıştaya katılarak destek verdi.

Uzgörü Çalıştayı’nda Okan Üniversitesi çalışanları tarafından ortaya konulan öneriler bir rapor haline getirilerek üniversite yönetimine sunulacak. Yönetim, önerileri gelecek stratejilerine yönelik alınacak kararlarda yol göstermesi için değerlendirecek.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI