Bugun...


“Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz”

facebook-paylas
Tarih: 23-11-2015 14:06
         
“Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz”

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında Yüce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi karanlıklardan kurtuluşun meşalesi olan öğretmenlere gereken önemin verilmesi çağrısında bulundu.

ANKARA  - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Yüce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi karanlıklardan kurtuluşun meşalesi olan öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade ederek “Gelecek nesillerimize şekil veren öğretmenlerimize ne kadar önem verirsek geleceğimiz de o kadar aydınlık olur. Karanlıkları yırtmak için de öğretmenleri yetiştirmede ve desteklemede dikkatli olmalıyız” dedi.

24 Kasım tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanı verilmesinin ve Millet Mekteplerinin kuruluşunun yıldönümü olduğuna dikkat çeken MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yayınladığı mesajda özetle şunları söyledi:

ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ İKİLİSİ

“Aziz ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturabilmek için öğretmen ile öğrencinin daha sık bir arada olması gerekir. Ancak ne yazık ki, ülkemizde bunun tersi oluyor. On binlerce öğretmen hala öğrencisine kavuşmak adına atamayı bekliyor. Anadolu’da baştan başa köylerimizde, beldelerimizde ve ilçelerimizde öğretmenler, görev yaptığı çocuklardan uzakta ikamet etmek zorunda bırakılarak bu büyük ikilinin arasında uçurumlar yaratılıyor. Geleceğimizin umudu olan yavrularımızı öğretmenlerinden uzaklaştıran bu yanlış uygulamalara acilen dur denilmeli. Öğretmenlerimizin görev yaptığı yerlerde ikamet etmeleri için gerekli şartlar Milli Eğitim Bakanlığı’nca sağlanmalıdır. Millet olabilmenin yolunun öğretmenlerden geçtiğini asla unutmamalıyız.

Bu vesileyle saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor; mesleği uğrunda şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere hayatını kaybeden öğretmenlerimize de Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.”

Turan Recepoğlu
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI