Bugun...


Nazlı Ilıcak'a ikinci şok!
Nazlı Ilıcak hakkında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın şikâyeti üzerine ‘Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama’ suçu kapsamında müebbet hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 07-03-2018 18:40
         
Nazlı Ilıcak'a ikinci şok!

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre geçtiğimiz günlerde Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet ve Mehmet Altan ile birlikte 'Anayasayı ihlâl' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak'a 'casusluk' suçlamasıyla yeni bir dava daha açıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede Ilıcak hakkında 'müebbet hapis' talep edildi.

GİZLİ BELGEYİ YAYINLADI

Hazırlanan iddianamede, Nazlı Ilıcak'ın FETÖ yayın organı Bugün Gazetesi'nde 2 Ocak 2015 tarihinde yayınlanan 'Askeri İstihbarat ve Tahşiyeciler' başlıklı yazısına dikkat çekildi. Bu yazıda Ilıcak'ın Genelkurmay Başkanlığı'na ait 090046 sayılı gizli yazıyı yayınladığı kaydedildi.

İMHA EDİLEN BELGE ILICAK'TA ÇIKTI

Söz konusu gizli ibareli yazının imha edildiği, imha edildiği halde şüphelinin eline ulaştığı belirtildi. Nazlı Ilıcak'ın devletin imha edilmiş gizli ibareli bir belgesini yayınlamak suretiyle suçunu işlediği kaydedilen iddianamede Ilıcak'ın savunmasına da yer verildi.

YARGIYA KAFA TUTTU

Ilıcak savunmasında, eline ulaşan belgeyi basın-yayın ve ifade özgürlüğü nedeniyle haber alma hakkı sonucunda kamuoyu ile paylaştığını, haber yapma şeklinin ne olacağını belirlemenin yargı mercilerinin görevi olmadığını iddia etti.

MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın müşteki olarak yer aldığı iddianame kapsamında, Nazlı Ilıcak hakkında 'Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama' suçu kapsamında müebbet hapis istendi. Ilıcak, ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI