Bugun...


MİT TIR'ları Davasında Yargılanan Enis Berberoğlu İçin Yurt Dışı Yasağı Konuldu
MİT TIR'ları davasında yargılanan CHP milletvekili Enis Berberoğlu için mahkeme yurt dışı çıkış yasağı koydu.

facebook-paylas
Tarih: 11-10-2018 18:54
         
MİT TIR'ları Davasında Yargılanan Enis Berberoğlu İçin Yurt Dışı Yasağı Konuldu

MİT TIR'ları davasında 'Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım' suçundan yargılanan CHP milletvekili Enis Berberoğlu için mahkeme yurt dışı çıkış yasağı koydu.

MİT TIR'LARI DAVASI GÖRÜLDÜ

MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanmasına ilişkin olarak CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün 'Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım' suçundan yargılandıkları davaya devam edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın celse arasında sanıklardan Enis Berberoğlu hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasını talep ettiği ve mahkemenin bu talebi kabul ederek yurt dışına çıkış yasağı konulduğu belirtildi.

BERBEROĞLU VE ERDEM GÜL KATILDI

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis talebiyle yargılanan tutuksuz sanıklar CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katılırken halen yurtdışında bulunan Can Dündar duruşmaya gelmedi.

BERBEROĞLU HAKKINDA YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Duruşmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın celse arasında sanık Enis Berberoğlu hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasını talep ettiği ve mahkeme tarafından bu talep kabul edilerek hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulduğu belirtildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık Enis Berberoğlu'nun avukatları durma kararı verilmesi yönündeki taleplerinin bir sonraki celse karara bağlanması yönündeki isteklerini kabul eden mahkeme heyeti, avukatlara süre vererek duruşmayı erteledi.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI