Bugun...


Milli Savunma Bakanlığı gazileri darp eden magandalardan şikayetçi oldu
Milli Savunma Bakanlığı gazileri darp edenlerden şikayetçi oldu. Öte yandan 6 şüphelinin terör bağlantısı araştırılıyor.

facebook-paylas
Tarih: 07-11-2017 20:21
         
Milli Savunma Bakanlığı gazileri darp eden magandalardan şikayetçi oldu

Ankara'da 2 gazi ve ailelerine saldıran trafik magandalarıyla ilgili soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı, Ankara'da iki gazinin darp edilmesine  karışan şüphelilerden, bakanlık olarak şikayetçi olunduğu ve gazilerin yanında  davaya katılma talebinde bulunulduğunu açıkladı. Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, gaziler İbrahim  Kızılkaş ve Muzaffer Oktay ile ailelerinin pazar günü darbedildiği hatırlatıldı. Açıklamada, "Darp olayı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman  mensuplarına ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine karşı  gerçekleştirildiğinden, şüphelilerden Milli Savunma Bakanlığı olarak şikayetçi  olduk ve gazilerimizin yanında davaya katılma talebinde bulunduk." ifadelerine  yer verildi.

TERÖR BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR 

Öte yandan Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma  genişletildi. Bu kapsamda, tutuklu şüpheliler Tamer G. ve Doğan Ç'nin yanı sıra  şüpheli O.Y. ile diğer üç şüphelinin terör bağlantısının araştırılmasına  başlandı.  4 Kasım'da bir benzin istasyonunda  terör gazisi İbrahim Kızılkaş ile Muzaffer Oktay'ı darbedenlere yönelik Ankara  Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 17 yaşındaki  şüpheli O.Y. ile tutuklu Doğan Ç'nin alkollü olduğu tespit edildi.

 

 

                       İLGİLİ HABERLER
Gazileri Darbeden 5 Zanlı Yakalandı
Gazileri Darbeden 5 Zanlı Yakalandı
Trafik magandaları 2'si gazi 6 kişilik aileyi
​öldüresiye dövdü
Trafik magandaları 2'si gazi 6 kişilik aileyi öldüresiye dövdü

 
Kaynak: Milliyet

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI