Bugun...


Milli Savunma Bakanı Işık: İki yılda 10 bin 657 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaklaşık iki yıllık zaman içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10 bin 657. Bu önemli bir başarıdır. Artık terör örgütü hamdolsun eylem yapamaz hale gelmiştir." dedi.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2017 09:15
         
Milli Savunma Bakanı Işık: İki yılda 10 bin 657 terörist etkisiz hale getirildi

  Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Şehit  Çoban Hudut Karakolundaki incelemelerinin ardından askeri helikopterle 20. Zırhlı  Tugay Komutanlığına geçti.

Burada brifing alan Bakan Işık, ardından Kilis'e gelerek Çıldıroba Üs  Bölgesi inşaatında incelemelerde bulundu, Özel Kuvvetler Komutanlığı personelinin  görev yaptığı merkezde brifing aldı. Işık ve Orgeneral Çolak, daha sonra  helikopterlerle Şehit Teğmen Furkan Yayla Üs Bölgesine geçerek Mehmetçik'le  iftarda bir araya geldi.

Bakan Işık, iftarın ardından yaptığı konuşmada, sofrada kahraman  Mehmetçik'le bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yüksekova'da şehit yakınları, gaziler ve askerlerle iftar ettiğini,  sahuru "Dağlıca Taburu" ile Dağlıca Üs Bölgesinde yaptığını aktaran Işık,  "Sizler, Fırat Kalkanı Harekatı'nı çok başarıyla icra eden kahraman  arkadaşlarımızsınız. Bu vesileyle Fırat Kalkanı Harekatı'nda kaybettiğimiz 67  şehidimize ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil  şifalar diliyorum." diye konuştu.

  "Fırat Kalkanı Harekatı, ülkemizin son dönemde bölgesindeki olaylara  kayıtsız kalmayacağını, terörle mücadele konusundaki kararlılığını gösteren,  bölgemizdeki oldu-bittilere karşı verdiğimiz en net cevap olmuştur." diyen Bakan  Işık, terör örgütü DEAŞ'ın söz konusu harekat öncesi Kilis'e katyuşa füzeleri  attığını anımsattı.

Bu saldırılar nedeniyle 25'ten fazla kişinin hayatını kaybettiğini  anımsatan Işık, şunları söyledi:

"Fırat Kalkanı Harekatı ile sizler bugüne kadar görülen en cani terör  örgütlerinden biri olan DEAŞ'ı sınırlarımızdan tamamen temizlediniz ve bölgeyi  terör yuvası olmaktan kurtardınız. Bunun yanında özellikle sınır ilçelerimizin,  köylerimizin güvenliğini sağlamış oldunuz. Aynı zamanda da PYD denilen terör  örgütünün kantonları birleştirme hayaline de tam bir darbe vurdunuz. Fırat  Kalkanı Harekatı, Allah'a hamdolsun tam bir başarıyla sonuçlanmış oldu. Şimdi bu  bölgede hiçbir terör örgütünün Türkiye'ye tehdit teşkil etmemesi için  kararlılıkla vazifenizin başınızdasınız. Herbirinize teşekkür ediyoruz."

"Sizlerin yazdığı kahramanlık destanıdır"

Türkiye'nin 35 yıla yakındır terörle mücadele ettiğini ifade eden  Işık, "Aynı anda üçten fazla terör örgütüyle mücadele eden ve hepsini de bu  noktada çok ciddi baskı altında tutan ve çok ciddi kayıplar verdiren tek ülke  Türkiye'dir." diye konuştu.

Bakan Işık, Türkiye'nin bir taraftan terör örgütü PKK ile uğraştığını  belirterek, "35 yıllık mücadele tarihinin en başarılı dönemini yaşıyoruz. 23  Temmuz 2015'ten bugüne kadar, yaklaşık iki yıllık zaman içerisinde etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 10 bin 657. Bu önemli bir başarıdır. Artık  terör  örgütü hamdolsun eylem yapamaz hale gelmiştir. Kalleşçe EYP gibi, çok uzaktan  havan atmak gibi eylemlerin dışında Allah'a hamdolsun eylem yapamaz konuma geldi.  İnşallah bu terör örgütünün tamamen belini kıracağız ve bir daha bu ülkeye tehdit  olmaması için de gereken tüm tedbirleri alacağız." ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD, terör örgütü DEAŞ, aşırı sol  terör örgütleri ve FETÖ ile de mücadelenin sürdürüldüğünü dile getiren Işık,  "Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz sürdükçe bu milletin bileğini hiç kimsenin  bükemeyeceğini bütün dünyaya sizler gösteriyorsunuz. Sizlerin yazdığı kahramanlık  destanıdır. Herbirinize yaptığınız fedakarlıklardan, gösterdiğiniz üstün  gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Bu cesur ve kahramanca mücadeleyi yürüten komutanları da tebrik eden  Bakan Işık, kendilerinin de en iyi şartları hazırlayarak kahraman Mehmetçik'e  destek olmanın gayretinde olduklarını belirtti.

  İftarda Kilis Valisi İsmail Çataklı, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya,  2'nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel de hazır bulundu.

Milliyetİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI