Bugun...


MHP'li Yönter: Terörle mücadele bilançosu çok ağır.

facebook-paylas
Tarih: 20-07-2016 15:30
         
MHP'li Yönter: Terörle mücadele bilançosu çok ağır.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimini ve 20 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleşen Suruç'taki terör saldırısını kınadı. 

Suruç'taki terör saldırısının ardından sistematik olarak terör saldırılarının yoğunlaştığını, milli birlik ve dirliğin tehdit edildiğini anlatan Yönter, bir yıllık terörle mücadele bilançosunun çok ağır olduğunu söyledi. 

Türkiye'nin 15 Temmuz akşamı da korkunç olaylara şahit olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış dar bir kadronun, küçük bir azınlığın, üniformasının arkasına saklanmış teröristlerin, Türkiye'nin değerlerine kastettiğini ifade eden Yönter, "Bugüne kadar darbeyle yönetimi devralanlar bu ülkenin demokrasi mabedini bombalamayı akıllarından geçirmemiştir. Darbe teşebbüsünde TBMM ahlaksızca bombalanmıştır. Bunu şiddetle lanetliyor, kınıyoruz. Demokrasi düşmanlığının, Türkiye hasımlığının darbecilerin yanına bırakılmamasını istiyoruz." diye konuştu. 

Yönter, darbe teşebbüsünün milletin iradesine sahip çıkmasıyla akamete uğradığını, milletin tankın üzerine yürümesinin, tankın önüne yatmasının övülmesi gereken bir tablo olduğunu vurguladı. 

Darbenin kırılmasında MHP'nin de tarihi bir sorumluluk üstlendiğini dile getiren Yönter, Meclis'teki tüm siyasi partilerin birlik ruhuyla hareket ettiğini, darbe teşebbüsüne ve Meclis'e yönelik terör saldırılarına karşı ortak hareket ettiklerini söyledi. 

MİT'in darbe teşebbüsünden 15 Temmuz saat 16.00'da haberdar olduğu yönündeki iddiaları hatırlatan Yönter, buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmamasının açıklanması gerektiğini ifade etti.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI