Bugun...


MHP'li Yönter: Silopi'de halen terör var.

facebook-paylas
Tarih: 03-02-2016 14:44
         
MHP'li Yönter: Silopi'de halen terör var.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Hükümet mutlaka terörle kararlı bir şekilde sonuna kadar mücadele etmeli. Nereye kadar gidiyorsa götürerek terörün üstesinden gelmeli ve bu işi bitirmeli" dedi.

Yönter, bugün vatanın bütün sathının terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu iddia ederek, şunları söyledi: 

"Hükümet mutlaka terörle kararlı bir şekilde sonuna kadar mücadele etmeli. Nereye kadar gidiyorsa götürerek terörün üstesinden gelmeli ve bu işi bitirmeli. 'Parantez kapandı' demekle parantez kapanmıyor Silopi'de. Silopi'de halen terör var. İçişleri Bakanı '3, 5 güne kalmaz Cizre de temizlenir' diyor. Nasıl temizleniyor, nereden temizleniyor? Sur'da da bir iki haftalık iş varmış ya sonra Toledo mu yapacaksınız orayı da?" 

Yönter, şu anda çok ciddi bir akıl tutulmasının hakim olduğunu ve bunu ibretle izlediklerini ifade ederek, "Silahlar, roketatarlar ilçelere, illere, yığılırken 'çözüm süreci zarar görür, dokunmayın' diyorlardı. Kime? Askere, polise. Asker nereye gidiyordu? Kışlasına. Polis? Karakoluna" diye konuştu. 

Türkiye'nin "göz göre göre bu yangına düşürüldüğünü" ileri süren Yönter, "Bizim itirazımız budur. Sayın Genel Başkanımızın yıllardan beri açık bir şekilde uyarısıyla dile getirdiği gerçekler bunu işaret etmiştir" dedi.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI