Bugun...


MHP'li Vural'dan Yargı Paketi Açıklaması

facebook-paylas
Tarih: 13-06-2016 16:45
         
MHP'li Vural'dan Yargı Paketi Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te, Yargıtay ve Danıştay'ın yapısını değiştiren yargı paketiyle ilgili yasa tasarısı hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te, Yargıtay ve Danıştay'ın yapısını değiştiren yargı paketiyle ilgili yasa tasarısı hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vural, siyasi iradenin yargı üzerinde bir hakimiyet alanı oluşturmak istediğini ileri sürdü. 
Oktay Vural şunları söyledi:

"Hukukun güvencesi bağımsız ve tarafsız bir hakimin olmasıdır ama maalesef yer değiştirme, dosyalar konusunda sürekli olarak yapılan atamalar hakimlerin bağımsızlığına ve tarafsızlığına gölge düşürmektedir. Özellikle üst mahkemelerin de istikrara kavuşması lazım. Ama hatırlarsanız daha 2014 yılında Yargıtay ve Danıştayüyelerini artıran bu hükümetti ve bunlarla ilgili eleştirilerimizi dile getirmiştik. Hatta kendilerine 'obez bir Yargıtay, Danıştay oluşturuyorsunuz, bu kesinlikle kabul edilemez' demiştik. Onlar bizlere ‘iş yükü çok ağır, dolayısıyla dosyaları bir an önce kararlaştırmak için bu sayıyı artırmamız gerekir’ diye gerekçe ortaya koymuştu. Şimdi tekrar yarı yarıya azaltma gibi bir yöntem. Maalesef siyasi irade yargı üzerinde bir hakimiyet alanı oluşturmak istiyor."HABER VİDEOSU

Kaynak: sondakika.com

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI