Bugun...


MHP'li Vural; Sen nasıl bir din adamısın?

facebook-paylas
Tarih: 14-04-2015 14:13
         
MHP'li Vural; Sen nasıl bir din adamısın?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "sağlam temeller üzerinde olmayan Türk ekonomisinin savrulduğunu", doların 2.68' i bulduğunu ve 3 TL'ye doğru gittiğini kaydetti. 

Bunun "üretmeyen, istihdam oluşturmayan ekonomi politikalarından kaynaklandığını" öne süren Vural, bu durumda vatandaşın kaybettiğini ifade etti. 

"Millet gırtlağına kadar borca batmıştır. AKP, maalesef Türk ekonomisini, milletin hayrına çalışacak şekilde işletememiştir" diyen Vural, AK Parti'nin, günübirlik politikalarla ekonominin yapısal sorunlarını gözardı ettiğini, ekonomi politikasına ve bu politikaları yürütenlere güven kalmadığını savundu. 

Vural, "Onu bunu düşman göstererek bunların üstünü örtemezsiniz. Ekonomi yönetiminde kim olursa olsun, siyasi saiklerle değil Türkiye'nin gerçeklerini ifade etmesi gerekiyor" dedi. 

"21 Mart'ta Dolmabahçe'de birlikte seçim kampanyasını açıklayan AKP, HDP ve PKK 'nın son dönemlerde birdenbire ağız dalaşına girmesiyle ilgili bir tabloyla karış karşıyayız" diyen Vural, şunları söyledi: 

"Nevruz'da silah bıraktığı söylenen teröristler askerimize ateş açıyor. Eski İçişleri Bakanı Ala açıklama yapıyor. Sen kimsin? Senin görevin nedir? Milletvekili bile değilsin. Sen hala İçişleri Bakanlığı'nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun? Ey tarafsız İçişleri Bakanı, neredesin sen? Türkiye'yi yöneten bir hükümet yoktur. Saray ve İmralı'ya teslim olmuş, gözü seçimdeki oya çevrilmiş 'al başkanlığı ver özerkliği' formülünü uygulamaktan başka işlevi olmayan bir irade vardır. 

Ağrı'daki saldırı sonrasında 'çözüm süreci' diye pazarlanan bu çirkin ittifak, çirkin yüzünü bir kere daha göstermiştir. 

Hepinizin makyajları döküldü. Milletin bayrağını, dilini, özgürlüğünü terör örgütüyle pazarlık yapanların makyajları dökülüyor. Çözüm süreci yalanını pazarlayanların makyajları dökülüyor. Millete karşı maskelerinizi takıyorsunuz." 

Dolmabahçe'de çözüm sürecine ilişkin yapılan toplantıdan görüntüler izleten Vural, "Burada hangi maskeli baloyu oynuyordunuz?" diye sordu. 

HDP ve AK Parti'nin derdinin sadece oy olduğunu savunan Vural, "AKP ve HDP tabiri caizse meydanlarda it dalaşı yapıyor. Seçime kadar düşük yoğunluklu, kontrollü gerilim stratejisi yürütüyor. PKK ile mücadele ediyor görüntüsü verilmek isteniyor. Koyun can derdinde kasap et derdinde... Bunlar oy peşinde. Haram olsun bu oyun üzerinden alınan oylara. Senin alacağın oy mu kıymetli, milletin güven ve huzuru mu önemli?" ifadelerini kullandı. 

17-25 Aralık'ta "darbe algısı oluşturanların bugün de PKK'ya karşıymış gibi bir algı oluşturduğunu" ifade eden Vural, "MHP'nin oyları yükseldiği için bunu yapıyorlar" dedi. 

Vural, Genelkurmay Başkanlığı'nın Ağrı'daki çatışmayla ilgili yaptığı açıklamanın "AKP'nin terör örgütüyle mücadele amacında olmadığını ortaya koyduğunu" savundu. 

Papa Francis'in 1915 Ermeni tehciriyle ilgili "20. yüzyılın ilk soykırımı" ifadesini kullanmasını eleştiren Vural, şunları dile getirdi: 

"Sen nasıl bir din adamısın? Sen benim milletimin soykırım yaptığını nasıl söyleyebilirsin? Hangi vicdan bunu söyletebilir? Bir de din adamısın. Bir milletin ısrarla 'ben soykırım yapmadım' demesi iradesine karşılık, Papa'nın bunu 'soykırım' diye ifade etmesi, tarihin kara yalanına itibar etmesi, vicdani görevini yapmaktan dahi uzak olduğunu ortaya koyuyor, Türk milletinden özür dilemelisin. Soykırım görmek istiyorsa, Ruanda, Srebrenitsa, Karabağ'a bak. Haddini ve yerini bileceksin. 

Külliyen reddediyoruz böyle bir şeyi. Benim milletim insanlık suçu işlememiştir. Ancak Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarına bakarsanız, Ermeni soykırımı meselesini kabul etmek bir zamanlama meselesidir. Ermeni soykırım iddialarının 100. yılında bu hükümet ne yapıyor? Bu konuyla ilgili giriştiği bir diplomatik atak var mıdır?" 

Vural, Tandoğan Meydanı'nın isminin değiştirilmesiyle ilgili bir soruya da, "Siyasetle ilgili ne boyutu var bilmiyorum. Tandoğan ismi Ankara'ya mal olmuş bir isimdir. Bunları değiştirmenin fayda sağlayacağı kanaatinde değilim" karşılığını verdi.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI