Bugun...


MHP'li Türkkan; "hükümet öz be öz soydaşlarımız için kılını kıpırdatmıyor"
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çin'den kaçarak Türkiye'ye gelmeye çalışan 360 Uygur Türkünün Tayland'da sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle tutuklandığını ve esir kamplarında bulunduklarını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 08-01-2015 14:27
         
MHP'li Türkkan; "hükümet öz be öz soydaşlarımız için kılını kıpırdatmıyor"

Bu 360 Uygur Türkünün 300 gündür işkence gördüğünü ve Çin'e iade edilmeleri halinde birçoğunun ya idam edileceğini ya da kurşuna dizileceğini ifade eden Türkkan, "1,5 milyon Suriyeli'yi yedirip içiren, cebine para koyan hükümet, öz be öz soydaşlarımız için kılını kıpırdatmıyor" dedi. 

Türkkan, "Uygur Türklerine sahip çıkma sözü veren Başbakan'ın sözünü tutmak zorunda olduğunu" belirtti. 

Türkkan, gazetecilerin, 4 eski bakanla ilgili bir sorusuna şu yanıtı verdi: 

"Yüce Divan'a gönderilmesi beklenen bu bakanların Yüce Divan'a gönderilmemesini olumlu buluyorum. Zira Yüce Divan'a giden bakanların soruşturmaya söz konusu edilen konuları arasında bir tane saat, 3 tane de daire var. Bir kol saatiyle, 3 daireyle kendilerine göre aklanacaktı. Bunlar aysbergin görünen yüzü. Bu 4 bakan Gaziantep'te baklava çalan çocuk. Esas daha büyük hırsızlar başka yerde. Yüce Divan'a gitmesiyle beraber bu hırsızlığın üstünü örtme çabası sonuç verirdi." 

Tapelerin imhası kararına ilişkin bir soru üzerine Türkkan, "Tapeleri yaksanız, yıksanız hatta Hakkı Köylü üstüne binip tepinecekmiş, ben ona birtane de CD göndereceğim horon eşliğinde tepinsin. Tepinmekle hırsızlığı örtemezsiniz. Ama bir hataları var çalmayacaktınız, şarlatanın önüne yatmayacaktınız arkadaşım bütün mesele burada kilitleniyor" dedi.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI