Bugun...


MHP'li Erdem: Üniversite Bitiren Gençlerimiz İşsiz Kalıyor

facebook-paylas
Tarih: 10-11-2016 16:42
         
MHP'li Erdem: Üniversite Bitiren Gençlerimiz İşsiz Kalıyor

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 78. yılında hasret, minnet, hürmet ve özlemle andığını belirtti. 

Ziraat mühendisleri, veteriner hekimler, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, gıda mühendisleri ve tekniker, teknisyenlerinin atamalarının yapılmadığını ifade eden Erdem, bu bölümlerden mezun olanların kendi meslekleri dışındaki mesleklere yöneldiğini kaydetti. 

Gençlerin büyük emeklerle bitirdikleri öğrenimlerinin ardından işsiz kalmasının, kendileri kadar ailelerini de yıprattığını anlatan Arzu Erdem, "Devlet ekonomisi için hayati öneme sahip tarım sektöründe son dönemde uygulamaya konulacak olan Milli Tarım Projesi için ziraat mühendisi istihdamı şarttır." diye konuştu. 

Erdem, 40 bin işsiz ziraat mühendisi bulunduğuna dikkati çekerek, gıda mühendislerinin de gerektiği gibi ihtiyacı karşılayacak şekilde atamalarının yapılmadığını bildirdi. 

Türkiye'de yılda 3 bin 500 civarında gıda mühendisinin mezun olduğunu, on binlerce gıda mühendisinin de işsiz kaldığını vurgulayan Erdem, fakültelerin halen bu bölümlerden mezun vermesinin de başka bir yanlışlık olduğunu savundu. 

Arzu Erdem, veteriner hekimlerin, su ürünleri mühendislerinin, balıkçılık teknolojisi mühendislerinin büyük kısmının da işsiz olduğunu aktardı.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI