Bugun...


MHP'li Erdem: Özel Hareket Polisi Kontenjanında Kadınlara da hak tanınmalı

facebook-paylas
Tarih: 03-11-2016 14:35
         
MHP'li Erdem: Özel Hareket Polisi Kontenjanında Kadınlara da hak tanınmalı

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, özel harekat polisliği için erkeklerde yaş sınırında esneklik getirilmesini, kadınlar öğrenciler için de kontenjan ayrılmasını istedi. 

Erdem, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine özel harekat polisi yetiştirmek üzere aday başvurularının başladığını, ancak başvuru şartlarından 'askerlik hizmetini tamamlamış olmalı' ibaresi kalkmış olmasına rağmen binlerce kişinin yaş sınırı sebebiyle başvuru yapamadığını söyledi. 

Vatanını, milletini, bayrağını savunmanın yaşı ve cinsiyeti olmadığını belirten Erdem, yaş sınırının mümkün olan en üst seviyeye yükseltilmesi ve yaş yüzünden başvuru yapamayan vatan evlatlarının önünün açılmasını istedi. 

Ayrıca Polis Meslek Eğitim Merkezlerine özel harekat polisi yetiştirmek üzere kadın öğrenci adaylarına kontenjan hakkı verilmediğine işaret eden Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Vatan aşkının cinsiyeti olur mu? Özel harekat polisi yetiştirmek üzere 10 bin erkek öğrenci alımı yapılırken kadın adaylara kontenjan hakkı verilmemesi anayasanın eşitlik ilkesiyle bağdaşmamaktadır. Erkeklere ayrılan kontenjan kadar kadınlara da hak tanınmalıdır. Hükümeti, özel harekat polisliği için hem yaş sınırı konusunda hem de kadın öğrencilere kontenjan ayrılması hususunda gençlerimizin sesine kulak vermeye davet ediyorum." 

Erdem, kendi kızı Su Erdem'in de kontenjan açıldığı takdirde Polis Meslek Eğitim Merkezlerine başvuracağını bildirdi. 

Bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini hatırlatması üzerine Erdem, "Görüşme yapıldıktan sonra liderimiz gerekli açıklamaları yapacaktır." değerlendirmesinde bulundu. 

Su Erdem de kızların da her alanda yer alması gerektiğini kaydettibelirtti. 
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI