Bugun...


MHP'li Büyükataman: MHP Türkiye’yi sahipsiz bırakmayacaktır.

facebook-paylas
Tarih: 30-09-2015 11:00
         
MHP'li Büyükataman: MHP Türkiye’yi sahipsiz bırakmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN Dolmabahçe’deki ihanet mutabakatının tarafı Efkan Ala’nın Bursa’dan aday gösterilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, AKP’nin Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, dün bir tv programında çözüm süreci'nde valilerin, jandarmanın ve emniyetin herhangi bir yetkisinin ellerinden alınmadığını ifade etmiş, operasyon izni verilmemesi ile ilgili bürokratları suçlamıştır. Bu ifadeler sözde çözüm sürecinin ardından MHP olarak yapmış olduğumuz suç duyurumuzun oluşturduğu korkunun tezahürüdür. Çünkü MHP iktidarında çözüm ve süreç gibi isimlerle vatana ihanet eden kim varsa yargılanacaktır.

Dünyadaki bütün emsali mücadelelerde, terör örgütüne karşı amansız bir mücadele sürdürülerek örgüt etkisiz hâle getirilmekte ve örgütün devletin şartlarını kabulü ile son aşamaya varılmaktadır.

Ülkemizde ise, tam mağlup olmaya başlayan ve ciddi bir mücadele ile dağılacak terör örgütüne adeta hükümet eliyle can suyu verilmiştir. Örgütü taşeron olarak kullanan dış güçler, sıkıntıya giren örgüt için devreye girmiş ve Türk Devleti mağlup olmuşçasına, hükümet yenik taraf gibi davranmıştır. Bir taraftan teröristbaşı ile doğrudan müzakereler başlatılırken diğer yandan örgütün şehir yapılanması olan KCK mensupları yargı paketleri ile cezaevlerinden tahliye edilmiştir.

AKP ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihinin en büyük aldatma ve kandırma girdabında yok edilmek istenmiş, bu ihanet yolculuğuna Türk milleti 07 Haziran’da bir ihtar vererek dur demiştir.

Bu süreçte “iyi” denilenler “kötü”, “Müslüman” denilenler “din düşmanı”, “vatansever” denilenler “vatan haini”, “âlim” denilenler “cahil”, “emin” denilenler “hırsız”, ”cesur” denilenler “korkak”; velhasıl “AK” denilenler “KARA” çıkmıştır.

HDP ile Dolmabahçe mutabakatı yapan el ele, göz göze poz veren, 2009 yılında Habur’da teröristleri kahraman gibi karşılatan ve çadır mahkemelerinde serbest bıraktıran, bölücübaşını bölünme filminin esas oğlanı haline getirip temiz kâğıdı vermeye kalkan bu zihniyet şimdi aziz milletimizden tekrar yetki talep etmektedir.

AKP, Dolmabahçe mutabakatı ve beraberliğinin şerefine Kandil’deki çeteleri ülkemize sokmuştur.  Bugün ülkemizde akan kanın sorumlusu Dolmabahçe’de PKK ile anlaşma yapanladır.  Dolmabahçe’de toplanıp İmralı canisinin on maddelik ihanet metnini yol ve müzakere haritası olarak benimseyenler bölücülüğün ve terörün aldığı mesafede pay sahibi olan sorumsuzlardır. Bu sorumsuzlardan biri de AKP’nin Bursa adayı Efkan Ala’dır.

O Efkan Ala ki İçişleri Bakanı iken katıldığı bir televizyon programında çözüm sürecinin yasal bir zemine kavuşturulacağını söylemişti. Daha sonra ise Türkiye kanlı bir bölünmeye, kardeşin kardeşe silah doğrulttuğu acımasız bir mecraya sürüklendi.

İhanet sürecinin baş aktörlerinden Dolmabahçe mutabakatını imzalayan, anayasayı tanımadığını ifade eden, Peygamber Efendimize (tövbe haşa) kibre kapıldı demek hadsizliğini gösteren Efkan Ala’dan başkası değildir.

Peygamber sevgisi ile meşhur olan ilimiz Bursa, Peygamberimize en güzel övgüleri yazan Mevlid-i Şerif'in nazımı Süleyman Çelebi'nin memleketi Bursa bakalım bu adama ne tepki verecektir?

Bize göre; Efkan Ala yetmez, Yalçın Akdoğan da Bursa'ya gelsin. Gelirken Dolmabahçe mutabakat metnini getirmeyi unutmasın. Memleketi; Oslo’da, Dolmabahçe’de nasıl pazarlık konusu yaptıklarını aziz vatandaşlarımıza anlatsın.

Sözü ile özü bir olmayan şahısların yönetiminde, insanımız söylenenlere itibar etmeyip icraatların da söylendiği gibi gerçekleşmediğini müşahede etmiştir.

Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü sakatlamanın önüne geçilmesi müzakereci bir zihniyet, Türk ve tarih düşmanı bir siyaset ekolü tarafından olamayacağı görülmelidir.

Bilinmelidir ki, AKP-PKK tasfiye edilmeden, Türkiye’nin tamir ve tahkimi imkânsızdır.

Güzel ülkemizi düşürmek için yerçekimiyle yarışanlara yeter artık demenin şafağı sökmek üzeredir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’yi sahipsiz bırakmayacaktır.

MHP, Türk milleti için gözünü daldan
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI