Bugun...


MHP'li Ayhan; Başbakan 'Komisyona telkinde bulunmadık' diyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "17-25 Aralığı aklamak için her yola başvuran, hukuk darbesi yapan hükümetin, TBMM’deki sayısal çoğunluğunu da bu emellerine alet etmekten çekinmediğini" savundu.

facebook-paylas
Tarih: 08-01-2015 14:30
         
MHP'li  Ayhan; Başbakan 'Komisyona telkinde bulunmadık' diyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "17-25 Aralığı milletin nazarında aklamaya Başbakan'ın gücü ve karizması yetmeyince '17-25 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk dayanışma platformu' harekete geçmiştir" dedi.

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "17-25 Aralığı aklamak için her yola başvuran, hukuk darbesi yapan hükümetin, TBMM’deki sayısal çoğunluğunu da bu emellerine alet etmekten çekinmediğini" savundu. 

"AKP’nin, eski bakanları Yüce Divan’a göndermek yerine Meclis çoğunluğu ile aklama yolunu seçmesi, esasen sayın Başbakan'ın kol kesme retoriğine de bir darbedir" ifadesini kullanan Ayhan, "Sayın Başbakan 'Komisyona telkinde bulunmadık' diyor. Sayın Başbakan, sizin telkin yapacak haliniz de yetkiniz de yok. Telkinin bir sağlam irade tarafından yapıldığının ortaya çıkması zaten bunu ispatlamış oldu" diye konuştu. Ayhan, şunları söyledi: 

"17-25 Aralığı milletin nazarında aklamaya Başbakan'ın gücü ve karizması yetmeyince '17-25 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk dayanışma platformu' harekete geçmiştir. Bu da yetmezmiş gibi, adına 'sivil dayanışma platformu' denilenlerle, bugüne kadar havuzdan beslenmiş, yolsuzluk ve rüşvetle palazlanmış, siyaseti ikbal vasıtası, ticaret ve zenginleşme aracı olarak gören lobiler millet iradesini gölgelemek için harekete geçmiştir. Bu sivil muhtıraya hiçbir vicdanlı AKP’liden sayın Başbakan'dan itiraz gelmemiştir. Muhtıranın altında imzası olanlar Anayasal suç işlemişlerdir. 

Hırsızlığa ve yolsuzluğa itibar kazandırma amaçlı bu rezalet tarih boyunca unutulmayacak ve 17-25 Aralığın adeta bir mütemmim cüzü olarak Türk milletinin hafızasına kazınacaktır."
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI