Bugun...


MHP'li Ayhan; "AK Parti İmralı'nın davulu ile Kandil'in topuzu arasına sıkışmıştır.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP ile çözüm sürecini kendisine beka olarak gören AK Parti'nin "yıkım sürecine devam kararı aldığını" söyledi. Türkiye'nin yönetiminin AK Parti'den çıktığını öne süren Ayhan, "Türkiye'yi HDP, İmralı mı yönetiyor?" diye sordu.

facebook-paylas
Tarih: 14-11-2014 14:01
         
MHP'li Ayhan; "AK Parti İmralı'nın davulu ile Kandil'in topuzu arasına sıkışmıştır.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "AK Parti İmralı'nın davulu ile Kandil'in topuzu arasına sıkışmıştır, İmralı'nın kaprislerine ve şantajlarına boyun eğmiştir" dedi. 

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP ile çözüm sürecini kendisine beka olarak gören AK Parti'nin "yıkım sürecine devam kararı aldığını" söyledi. Türkiye'nin yönetiminin AK Parti'den çıktığını öne süren Ayhan, "Türkiye'yi HDP, İmralı mı yönetiyor?" diye sordu. 

"AK Parti İmralı'nın davulu ile Kandil'in topuzu arasına sıkışmıştır, İmralı'nın kaprislerine ve şantajlarına boyun eğmiştir" ifadesini kullanan Ayhan, şunları kaydetti: 

"Millete açıklayamadıkları yol haritası üzerinden, basında bölücü örgüte sözüm ona ayar veren, terör örgütünü televizyonda basın mensuplarına ve halka şikayet edecek kadar zavallılaşan, bölücü örgütün samimiyet ve güvenirliğinden şikayet eden, 'bölücü örgüt su kaynattı' diyen Başbakan Yardımcısı, bugün 'tam yol ileri' diyor. Kendileri şanzıman dağıttı haberleri yok. Hükümet, müzakere edeceği muhatabını bile seçmeye gücü yetmezken, neyin müzakeresini yapmaktadır. Sözde yol haritası ile istenen nihai amaç ve son durak bellidir. Bunlar milletimizden, TBMM'den ve hatta AKP'li milletvekillerinden bile gizlenmektedir." 

AK Parti'nin direksiyonunun boş olduğu ve sağa sola yalpalayarak ilerlediğini öne süren Ayhan, "Ne var ki yolun sonundaki duvara çok yaklaşmıştır" dedi. 

Ayhan, her seçim öncesi "Alevi açılımı kandırmacasının" gündeme getirildiğini savundu.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI