Bugun...


MHP’li Vural:

facebook-paylas
Tarih: 23-09-2015 00:00
         
MHP’li Vural:

MHP’li Oktay Vural, Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da düzenlenen mitingde yaptığı “Meclis’e 550 yerli ve milli vekil gönderirseniz gerisi çok kolay” açıklamasına, Twitter hesabı üzerinden cevap verdi:

Vural, “Yerli ve milli olunsaydı yabancıların Büyük Orta Doğu projesinin eş başkanlığı yapılır mıydı?” diye sordu.

“Yerli ve millî” olan BOP’ta yer almazdı 

HP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Yenikapı’da düzenlenen mitingde yaptığı “Meclis’e 550 yerli ve milli vekil gönderirseniz gerisi çok kolay” açıklamasına ilişkin, Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Vural, bu durumda yerlilik ve millilik konusunda bazı sorular sorulması gerektiğini belirterek, “Sayın cumhurbaşkanı ‘550 yerli ve milli milletvekili istiyorum’demiş. Bu durumda yerli ve millilik konusunda bazı sorular sormak gerekir. Aslında en temel sorun milletimizin değer, yargı, ihtiyaç ve menfaatleriyle uyumlu olmayan bir zihniyetin milleti temsili ve yönetmesidir. Yani milletin ruhu ile milleti temsil eden ve idare edenler arasındaki uyumsuzluktur” dedi.

Eğer yerli olunsaydı...

Bu durumda “Millilik nedir, ne değildir, milli kimdir” konusunda sorularla milletin ruhu arasındaki bu uyumsuzluğun ortaya konabileceğini öne süren Vural mesajında şu sorulara yer verdi: “Yerli ve milli olunsaydı yabancıların Büyük Orta Doğu (BOP) projesinin eş başkanlığı yapılır mıydı? ABD-İsrail yapımı BOP projesi bizim milli menfaatlerimize uygun olabilir miydi? Yerli ve milli olunsaydı ecdadımız Osmanlı’da 400 yıl barış olan Orta Doğu’da emperyalistlerin kanlı projelerin tarafı olunur muydu? Yerli ve milli olunsaydı İsrail için füze kalkanı kurulabilir miydi? Yerli ve milli olunsaydı ‘Libya’da Haçlı seferi başlatıyoruz’diyen Fransa’nın peşinden müdahaleye ortak olunur muydu? Yerli ve milli olunsaydı Irak’ı işgal eden ABD askerlerine dua edilebilir miydi?” Erdoğan, geçtiğimiz pazar günü Yenikapı’da düzenlenen “terörü telin” görünümlü mitinde şunları söylemişti: 1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 tane yerli, milli bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum.  Herhalde ne demek istediğimizi anlıyorsunuz değil mi? Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur. Milli irade dışında bir çözüm asla yok. Siz sandıkta iradenize sahip çıkan, Meclis’e yerli ve milli vekil gönderirseniz gerisi çok kolay.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI