Bugun...


MHP' li Şefik Çirkin; "Pek yakında Halep rejim güçlerinin eline geçer"
MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin Halep kentinin kuşatma altında olduğunu anlatarak, Esed rejim güçlerinin kentin bütün stratejik noktalarını alarak Halep kırsalında ilerlemeye başladığını belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2014 14:58
         
MHP' li  Şefik Çirkin; "Pek yakında Halep rejim güçlerinin eline geçer"

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Suriye'de rejim güçlerinin Halep'in bütün stratejik noktalarını ele geçirdiğini belirterek, "Pek yakında Halep rejim güçlerinin eline geçer" dedi. 

Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin Halep kentinin kuşatma altında olduğunu anlatarak, Esed rejim güçlerinin kentin bütün stratejik noktalarını alarak Halep kırsalında ilerlemeye başladığını belirtti. 

Çirkin, "Pek yakında Halep rejim güçlerinin eline geçer. Geçerse ne olur? Büyük bir göç dalgası beklenebilir. Bu göç dalgasının içinde orada ne kadar ipini koparmış terörist varsa bunlar da olabilir. Hatay'ın etnik ve mezhebi yapısı da göz önüne alındığında başta Hatay olmak üzere Türkiye çok büyük tehditler altında kalabilir, çok büyük risklerle karşı karşıya kalabilir. Maalesef hükümetin her konuda olduğu gibi bu konuda da ne bir öngörüsü ne de bir hazırlığı var" diye konuştu. 

Hükümete derhal gerekli tedbirleri alması konusunda çağrıda bulunan Çirkin, Türkiye'nin içine düştüğü durumla yüzyüze gelinmesini istedi. 

Meclis'e gelirken yolda otostop yapan liseli üç genci otomobiline aldığını ve onlarla sohbet ettiğini anlatan Çirkin, "Sohbet öyle bir noktaya geldi ki bu gençler 'Biz şu anda IŞİD'ciyiz' dediler. Nedenini sorduğumda 'Çünkü PKK ile savaşıyorlar' dediler. Yani milliyetçi saikle PKK ile savaşmasından ötürü IŞİD'e yönelik bir sempati duyulmaya başlanıyor Türk milletinde. Bu çok dikkat çekici çok önemli bir durumdur'' dedi. 

Özellikle 6-7 Ekim olaylarında PKK'nın Türkiye'yi yangın yerine çevirmesinden dolayı şu anda PKK ile kim savaşırsa Türk milletinin ona sempati duymasına yol açacak tehlikeli bir psikolojik ortama girildiğini savundu. 

Son MGK Toplantısı'nın gündemine ilişkin de eleştirilerde bulunan Çirkin, MGK'nın IŞİD gündemi ile acilen toplanması talebini dile getirdi.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI