Bugun...


MHP’li Bayanların seçim çalışmasını engellediler.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2015 00:00
         
MHP’li Bayanların seçim çalışmasını engellediler.

Çorum MHP İl Kadın Kolları Başkanı Ülkü Kır ile MHP Çorum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Doğan’ın eşinin de aralarında bulunduğu bir grup MHP’li kadına seçim çalışması yaptıkları sırada “Türk büyüklerine hakaret ettikleri” gerekçesiyle gözaltı girişiminde bulunuldu. MHP İl Başkanı Bekir Çetin ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Doğan’ın devreye girmesiyle MHP’li kadınların gözaltına alınması son anda engellenirken, ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldılar.

Yıldırma çabaları 

Odatv’den Servet Seyfettin Mete’nin haberine göre MHP İl Başkanı BekirÇetin, yaşanan üzücü gelişmeyi ’provokasyon’olarak değerlendirirken, MHP Çorum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Doğan ise 1 Kasım seçimleri öncesinde MHP’li kadınlara yönelik yapılan bu taciz girişiminin bir ’yıldırma politikası’olduğunubelirtti. MHP İl Başkanı Bekir Çetin, konuyla ilgili olarak parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, MHP’li kadınlara yönelik yapılan gözaltı girişimini
protesto etti. MHP Milletvekili adayları Prof. Dr. Vahit Doğan, Aybüke Topcubaşı Ekici ve Fatih Özcan, gözaltına alınmaktan son anda kurtulan Kadın Kolları Başkanı Ülkü Kır ile bazı partililerinde katıldığı toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Bekir Çetin, olayı “provokasyon” olarak değerlendirerek, “Umarım bu yaşanan olay ilk ve son olacaktır. Umarım kimse milliyetçi ve ülkücü hareketin sabrını zorlamaya çalışmayacaktır. Kadın kollarımıza iftira atanlar bunun hesabını adli merciler önünde mutlaka verecektir ve bu yaptıkları hareket karşılıksız kalmayacaktır” dedi.

‘Kim oldukları belli değil’

Toplantının sonunda gazetecilerin konuyla ilgili bir sorusunu yanıtlayan MHP İl Başkanı Bekir Çetin, olayda kim oldukları belli olmayan kişiler tarafından partili bayanlara hakaretedildiği gibi ’Türk  büyüklerine hakaret’yalanıyla da polis çağrıldığını belirterek şöyle dedi: “ Olayda kim olduğu belli olmayan kişiler tarafından partili bayan arkadaşlarımıza hakaretler edilmiş. Elimizde fotoğrafları mevcut. Kadın kollarının sözde devlet büyüklerine hakaret içerikli şeyler söylediği iddia ediliyor fakat bu kesinlikle doğruluğu olmayan bir iddia. Fiili saldırı yok sadece ortalığın karışması amacıyla provoke girişimi olmuş. Ancak kadın kollarımızın metaneti sayesinde daha fazla büyümesi engellenmiş oldu. Bunlara bu sefer fırsat vermedik, vermeyeceğiz de ancak gerekli cevabı yeri geldiği zaman vereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın”
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI