Bugun...


MHP İl Başkanı'ndan Çorum Valisi'ne 'Ayakkabı Kutusu' Tepkisi

facebook-paylas
Tarih: 21-11-2015 07:24
         
MHP İl Başkanı'ndan Çorum Valisi'ne 'Ayakkabı Kutusu' Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Bekir Çetin, Vali Ahmet Kara'nın 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu'nda ayakkabı kutularından çıkan paralarla İmam Hatip Lisesi yaptırıldığı hakkındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi. 


Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, Çorum Valisi Ahmet Kara'nın Osmancık ziyaretindeki konuşmalarını büyük bir hayret ile öğrendiğini ifade etti. "Sayın Ahmet Kara bütün ülkenin gözü önünde ayakkabı kutuları ile evinden paralar çıkan şahsın avukatlığını üstlenmiş olacak ki bu paralar ile bir okul inşaatı yapıldığını söylemektedir" diyen Çetin, açıklamasında şunları ifade etti: "Bildiğimiz kadarı ile sayın Ahmet Kara Çorum Valisi olarak görevlidir. Valilik makamı ise ilde devletin temsilcisidir. Devletin temsilcisi olarak hemşehrilerimize ayrım yapmaksızın hizmet etmesi, her türlü siyasi polemikten ve ihtilaftan uzak durması sayın Kara'nın başlıca vazifelerindendir. Ancak sayın Ahmet Kara'nın bu görevini unutarak birilerinin avukatlığı görevini üstlenmeye çalıştığını üzüntüyle takip etmekteyiz. Sayın Kara'nın açıklamasında bahsi geçen şahsın avukatlığını yapmış ve yapacak bu ülkede binlerce kıymetli avukat meslektaşım bulunmaktadır. Sayın Kara'nın böyle bir şeyi kendisine vazife edinmesine gerek yoktur. Umuyoruz ki sayın Kara Çorum'da görev yapacağı süre içerisinde asli vazifesi olan valilik görevini bundan sonra icra edecektir."
 
Kaynak: Haberler

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI