Bugun...


MHP heyeti Türkmenler için Adana'dan Hatay'a hareket etti

facebook-paylas
Tarih: 23-11-2015 10:45
         
MHP heyeti Türkmenler için Adana'dan Hatay'a hareket etti

ADANA -Suriye'de ağır saldırılarla büyük bir insanlık dramına maruz kalan Türkmenlerin durumu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla oluşturulan heyet Adana'dan Hatay'a hareket etti.

 

ÖZDAĞ KISA BİLGİ VERDİ

 

Ankara'dan gelen heyeti Adana Şakirpaşa Havaalanında MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü karşıladı. Burada kısa bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ "13 gündür Türkmenlere yönelik çok ağır saldırılar devam ediyor. Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor.

 

Şu ana kadar Türkiye'nin aldığı tedbirleri yeterli görmüyoruz. Biz de meseleyi yerinde incelemek için bölgeye gidiyoruz. Türk kamuoyu ile paylaşacağımız alınması gereken tedbirlerle ilgili MHP'nin vereceği karara zemin hazırlamak istiyoruz." dedi.

 

Açıklamanın ardından MHP heyeti karayolu ile Hatay'a hareket etti.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün de Adana'dan katıldığı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın başkanlığındaki heyette MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI