Bugun...


MHP ‘gelecek’ vurgusu yapacak
MHP, 3 Ekim’de seçim beyannamesini tanıtacak ve önemli illerde mitingler düzenleyecek. Seçim stratejisini “gelecek” kavramı üzerine kurgulayan MHP, “MHP ülkenin geleceği, ülkenin geleceğine oy ver” sloganını ana slogan olarak kullanacak

facebook-paylas
Tarih: 29-09-2015 18:28
         
MHP ‘gelecek’ vurgusu yapacak

MHP, 3 Ekim Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonu’nda, geniş bir katılımla güncellenmiş beyannamesini tanıtacak. 7 Haziran için ‘ekonomi’ ağırlıklı bir beyanname hazırlayan MHP, 20 Temmuz’dan sonra tırmanan terör olayları ve artan şehit sayıları nedeniyle, beyannamesini güncelledi. 
Yeni Sayfa 1 Beyannamede Doğu ve Günedoğu’da can ve mal güvenliği sağlanana, iç huzur ve asayış temin edilene kadar anayasal bir çare olan OHAL ve sıkıyönetim uygulamasının devreye sokulması önerisi yer alacak.
Asgari ücret 7 Haziran’da 1400 TL’ye çıkarma sözü verdiği net asgari ücreti 1 Kasım’da 1800 TL’ye çıkarma planlaması yapan MHP, kaynak sorunu ile karşılaştı. Nihai kararın henüz verilmemesine rağmen verilecek sözlerin reel dayanağı olması gerçeğini dikkate alan MHP’nin 1800 TL planını erteleyebileceği ifade ediliyor. Bu çerçevede 1400 TL olarak düşünülen asgari ücretin, büyükşehirlerde 100 TL ulaşım yardımı yapılması birlikte 1500 TL olarak hayata geçirilmesi ekonomik vaatler arasında yer alacak.
Seçim stratejisini “gelecek” kavramı üzerine oturtacak olan MHP, “MHP ülkenin geleceği, ülkenin geleceğine oy ver” ana sloganını kullanacak. 
MHP, Ankara’da aday tanıtım toplantısı yapmayacak. Bunun yerine her ilde teşkilatların kendi aday tanıtımlarını yapması kararı alındı.  Geçen seçim 54 miting yapan Genel Başkan Devlet Bahçeli, geriye kalan 1 aylık sürede bölgesel mitingler düzenleyecek. 
Özel önlem MHP, tarihinde ilk defa İstanbul’da en yüksek oy oranına ulaşmış ancak HDP’nin gerisinde kalmıştı. Daha önce en fazla yüzde 9 alınabilen İstanbul’da, 7 Haziran’da yüzde 11 oy oranına ulaşıldı. Ancak “İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı” eleştirilerinin sona ermesi ve yüksek milletvekili potansiyeli için bu defa farklı bir tercih yapıldı. İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI