Bugun...


MHP dinci de dinsiz de olmadı
Gazetecilerle sohbet eden Bahçeli, 12 Eylül davasının bilinçli olarak Türkeş’in ölüm yıldönümüne denk getirilerek provokasyon amaçlandığını söyledi

facebook-paylas
Tarih: 14-05-2015 17:32
         
MHP dinci de dinsiz de olmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Eylül davasının uzun sürmesini eleştirerek, “Dava bitseydi belki Genelkurmay’da tören olmayacaktı” dedi.
Bahçeli, Aksaray’da gazetecilerle sohbetinde 12 Eylül davasına ilişkin dosyanın Yargıtay’da uzun süre beklemesinden yakındı. Bahçeli, aynı masada bulunan 12 Eylül’de içeride yatan ülkücülere, “Neydi bir Zeki komiser vardı, soyadı neydi?” diye sordu. Zeki Kaman ve Raci Tetik yanıtının verilmesi üzerine Bahçeli, işkence yapan polisler hakkında işlem yapılmamasını büyük eksiklik olarak niteledi.
Bahçeli, 12 Eylül davasının Türkeş’in ölüm yıldönümü olan 4 Nisan’a bilinçli olarak denk getirildiğini savundu. Bahçeli, binlerce ülkücünün Türkeş’in mezarında anma törenine katıldığını, gençlerin oradan Adalet Sarayı’na yürümesi ve sonuçta da orada bulunan devrimcilerle karşılaşınca istenmeyen olaylar çıkması ihtimalinin olduğunu belirterek, bunu engellemek için mezardan Adalet Sarayı’na giden tüm yollarda önlem aldırdığını kaydetti.

‘Ümera olunmalı’
Bahçeli, ulema ve ümera farkına işaret ederek de, ulema olabilmek için bin 400 yıllık İslam tarihini çok iyi öğrenmek gerektiğini, bunun mümkün olmadığını anlattı. Ümera yani dinini bilen ve dindar insanların bulunabileceğini belirten Bahçeli, siyasetçilerin de ancak böyle olabileceğini ulema olmaya soyunmamaları gerektiğini anlattı. Türkiye’de bir doktora tezine göre 34 tarikat olduğunu dile getiren Bahçeli, “Türkiye’de tüm tarikatlara eşit mesafede tek yer MHP genel başkanlığı makamıdır. MHP, bizim hareketimiz hiçbir zaman dinci olmamıştır, dinsiz de olmamıştır. Yani ateist olmamıştır ancak dinli bir hareket olmuştur” dedi.

Karikatürler ‘cep’te
Bahçeli mola yerinde cep telefonundan bu kez kendisi hakkındaki karikatürleri ve yurtdışı gezilerinden fotoğrafları gösterdi. Bahçeli, karikatürleri tek tek yanındakilere gülerek anlatırken, hiçbirini ayırım yapmadan aldığını, hiçbirine gücenip kırılmadığını ya da dava açmadığını anlattı. Bahçeli, “Benim gibi bunları böyle toplayan başka yoktur” dedi. Bahçeli, kendi fotoğrafının montajlandığı Oscar selfisinin gösterilmesi üzerine gülerek, “güzelmiş, bende yok hemen arşivime ekleyeyim” diye konuştu.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI