Bugun...


MEVLANA CAMİİ BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GİRİŞİMİYLE YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR...

facebook-paylas
Tarih: 09-02-2016 15:05
         
MEVLANA CAMİİ BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GİRİŞİMİYLE YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR...

Beylikdüzü Belediyesi, yapımı uzun yıllar süren Mevlana Camii'nin uzun süredir tamamlanamayan külliyesi için ön ayak oldu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun girişimiyle kente uyumlu bir şekilde tasarlanacak külliye; taziye evinden çok amaçlı salona kadar birçok unsuru içerisinde barındıracak.

 

İbadethanelerin ve çevrelerinin gelişimi, düzenlemesi için çalışmalarda bulunan Beylikdüzü Belediyesi, son olarak Barış Mahallesi’ne dokundu. Göreve gelinen ilk günden bu yana ibadethaneler konusunda çalışmaları titizlikle yürüten Beylikdüzü Belediyesi, örnek teşkil edecek bir cemevini de kente kazandıracaklarını, Türkiye'de tasarlanarak uygulanan ilk yarışma olma özelliğine de sahip Cemevi proje yarışması ile duyurmuştu. Beylikdüzü Belediyesi, son olarak Barış Mahallesi'nde uzun yıllardır yapımı süren ve yakın zamanda sona ulaşan Mevlana Camii’ne kazandırılacak tesisler için adımlar attı. Yapılacak tesislerin temel atma töreni Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, belediye meclis üyelerinin de katılımıyla gerçekleşti.

Yapıya Cenaze Tören Alanı Da Kazandırılacak

Enver Adakan Caddesi üzerinde, eski pazar alanına komşu olan Mevlana Camii'nin yanına yapılacak kente uyumlu külliye; toplam 2.000 m2 alanı kapsıyor. Yapıda 11 adet derslik, 4 adet taziye, davet gibi farklı ihtiyaçlara hitap edecek salon, bir adet konferans ve çok amaçlı salon bulunacak. Binanın yapımı bittikten sonra ise; mevcut tuvalet ve abdesthanelerin kapasitesi artırılarak yenilenecek, yapıyla birlikte yaklaşık 250 m2'lik cenaze tören alanı da hizmete sunulacak.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI