Bugun...


Meclis'ten 4 İsim Yeni Kabinede! AK Parti'nin Sandalye Sayısı Düşecek
Yeni Kabine açıklandı! Meclis'ten 4 isim görev aldı. Yeni sistemde milletvekillerinin bakan olarak görev alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor.

facebook-paylas
Tarih: 10-07-2018 18:45
         
Meclis'ten 4 İsim Yeni Kabinede! AK Parti'nin Sandalye Sayısı Düşecek

Yeni kabinede, Meclis'ten de 4 isim yer aldı. Meclis'teki milletvekillerinden, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yeni kabinede görev alacak. Kabineye giren bu 4 ismin istifasıyla AK Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 291'e düşecek.

YENİ SİSTEME GÖRE İSTİFA ETMELERİ GEREKİYOR

Yeni sistemde milletvekillerinin bakan olarak görev alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Bu dört isim de AK Parti milletvekilliği görevinden istifa ettikten sonra kabinede görev alacak.

GÖREV DEĞİŞTİ İSİMLER DEĞİŞMEDİ

Meclis'ten kabineye giren dört isim önceki kabinede de yer almıştı. Gül, Soylu ve Çavuşoğlu bakanlıklardaki yerini korudu. Önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev alan Berat Albayrak ise farklı bir Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alarak kabinede kalmaya devam etti.

Haberlerİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI