Bugun...


Koray Aydın'dan o afişlere tepki

facebook-paylas
Tarih: 14-07-2017 17:03
         
Koray Aydın'dan o afişlere tepki

Koray Aydın, Cumhurbaşkanlığı'nca hazırlatılan 15 Temmuz afişlerine tepki gösterdi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü için hazırlatılan afişler, 'Türk askerinin itibarsızlaştırıldığı' gerekçiseydi tepki toplamıştı.

Koray Aydın da sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

İşte Aydın'ın paylaşımları:

Türk tarihinin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti. Acılarımız ise ilk günkü gibi.

Büyük Türk milleti, yeri geldi tanklara karşı kalkan oldu, yeri geldi Ömer Halisdemir oldu ihanetin alnına kurşun gibi saplandı.

15 Temmuz ihaneti Türk ordusunun, Türk polisinin ve Türk milletinin genç, yaşlı, kadın, erkek demeden mücadelesi ile durduruldu.

Türk milletine kurşun sıkan,millet iradesinin tecelligahı TBMM'yi bombalayan şerefsizler Türk milletinin hafızasından asla silinmeyecektir.

Ve aziz şehitlerimiz... Her biri birer bayrak oldular. Türklüğün gökyüzüne yükseldiler ve sonsuza kadar dalgalanacaklar.

15 Temmuz 2016 gecesi vatan için, millet için, devlet için, mukaddesat için canlarından vazgeçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

İhanetin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen suçluların tamamen cezalandırılamadığını görmekteyiz. Bu ise çok acı bir gerçektir.

Yıllarca yapılan uyarılara rağmen devletin kılcal damarlarına sızan bu FETÖ ihanetine önlem almayanlar, bugün mücadelede de zayıf kaldılar.

Üstüne üstlük pek çok insan haksız yere görevden alındı, cezaevlerine atıldı... FETÖ'nün siyasi ayağına ise ne hikmetse hala dokunulmadı.

Bunun da üstüne 15 Temmuz anması adı altında asılan afişlerle bugün kahraman ordumuz yıpratılmakta, üniformamız lekelenmektedir.

15 Temmuz ihanetini engelleyen en büyük güç Türk Silahlı Kuvvetleri iken, askerimizi kötü gösteren bu afişler neye hizmet etmektedir?

Askerimizi suçlu, ezik ve aciz göstermek çok vahimdir. Unutulmamalıdır ki; "Türk askerine düşmanlık etmek, düşmana askerlik etmektir."

Temennim odur ki,bu yanlışlardan dönülmeli,birliğimize kast eden FETÖ hainleri en ağır şekilde cezalandırılmalı ve adalet tecelli etmelidir.
Kaynak: Yeni Çağ Gazetesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI