Bugun...


Kışladaki cep telefonuna
Türk Silahlı Kuvvetlerinin çalışması kapsamında erbaş ve erler kışlalarda cep telefonlarını belirli koşullar ve saatlerde kullanabilecek. Kışlada kullanılacak telefonların sim kartı özel olacak. Sadece 7 numarayı aramaya açık olacak telefonlara mesai saatlerinde de ulaşılamayacak

facebook-paylas
Tarih: 14-04-2015 11:59
         
Kışladaki cep telefonuna

Erbaş ve erlerin kışlada cep telefonlarını belirli  koşullar ve saatlerde kullanabilecek. Kışlada kullanılacak telefonların sim kartı  özel olacak. Sadece 7 numarayı aramaya açık olacak telefonlara mesai saatlerinde  ulaşılamayacak.

    Türk Silahlı Kuvvetleri, erbaş ve erlerin aileleriyle olan iletişimini  geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek için kışlalarda cep telefonlarının  kullanılmasına yönelik çalışmasını tamamladı.

    Buna göre, kışlada cep telefonu belirli koşullar ve saatlerde  kullanılacak. Bununla ilgili askeri yetkililerin GSM şirketleriyle görüşmeleri  sürüyor. Çalışma kapsamında erbaş ve erler için özel sim kart üretilecek. Bu  kartların takılacağı telefonlar mesainin olduğu 08.00 ile 18.00 saatlerinde  kullanılamayacak. Söz konusu saatlerde erişime kapalı olacak sim kartlar,  mesainin bitimiyle kullanıma açılacak. Tatil günleri ve bayramlarda ise  telefonlara gün boyu ulaşım sağlanacak.

    - "Akıllı telefona" izin yok

    Kışlada kullanılacak telefonların rehberleri de sınırlı olacak. Sim  kartlarıyla erbaş ve erler, 5'i cep telefonu olmak üzere 7 telefon numarasına  ulaşabilecek.

    Erbaş ve erlerin kışlada kullanacakları telefonların "akıllı telefon"  olmasına da izin verilmeyecek. Çalışma kapsamında askerlere telefonlarını şarj  etmeleri konusunda da kolaylık sağlanacak. Erbaş ve erler bunun için  yatakhanelerdeki prizleri kullanabilecek.

    Askerler özel hazırlanacak sim kartlarını kendileri alacak. Kışlada  cep telefonun kullanılmasına yönelik çalışmalar sürerken uygulamanın iki ay  içinde hayata geçilebileceği tahmin ediliyor.

    Uygulama erbaş ve erlerin yanı sıra subay, astsubay ve uzman personeli  de kapsayacak.

 

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI