Bugun...


Kimsesiz çocuklar için vahim iddia
Yurt ve sevgi evlerinde kalan çocuklar soy kütükleri değiştirilip varlıklı ailelere para karşılığı evlatlık mı veriliyor?

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2015 15:59
         
Kimsesiz çocuklar için vahim iddia

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlar ve Sevgi Evlerindeki çocukların soy bilgileri mi değiştiriliyor? Bu sorunun yanıtını CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bakan Ayşenur İslam’a sordu.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar ve Sevgi Evlerinde kalan 200 civarında çocuğun soy bilgileri ile oynandığı iddiasının doğru olup olmadığını soran Öğüt, ayrıca nüfus kütükleri ile oynanan çocukların belli bir meblağ karşılığında varlıklı ailelere evlatlık verildiği iddiasına da yanıt istedi.

Öğüt, önergesinde şu sorulara yer verdi:

- Nüfus cüzdanı bilgiler, değiştirilen çocukların belli bir meblağ karşılığında varlıklı ailelere evlatlık verildiği iddiaları doğru mudur? Yine iddia edildiği gibi konudan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ve Daire Başkanlıklarının haberdar olduğu doğru mudur? Araştırılması düşünülmekte midir?

- İddialar doğru ise nüfus bilgilerinin değiştirilmesini evlatlık alan aileler mi talep etmektedir? Yoksa suça bulaştığı için cezaevinde olan ailelerin çocuklarının bilgileri Bakanlık yetkilileri tarafından mı değiştiriliyor?

- Nüfus bilgileri değiştirme olayının ortaya çıkması halinde yetkililerin “ Yalanlarız” dediği de önemli iddialar arasındadır. Konu hakkında kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılması düşünülmekte midir?
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI