Bugun...


KILIÇDAROĞLU: ALLAH'IN VERDİĞİ BİR CAN, O DA BU MEMLEKETE FEDA OLSUN
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konvoyuna düzenlenen saldırıyla ilgili, "Terör bizi yıldıramaz. İnandığımız davadan geri döndüremez. Allah'ın verdiği bir can. O can da bu memleket için feda olsun." dedi.

facebook-paylas
Tarih: 25-08-2016 18:43
         
KILIÇDAROĞLU: ALLAH'IN VERDİĞİ BİR CAN, O DA BU MEMLEKETE FEDA OLSUN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna düzenlenen saldırıyla ilgili, "Her zaman, her ortamda teröre karşı ortak mücadele etme konusunda azim ve kararlılığımızı sergilemeliyiz ve göstermeliyiz." dedi.

Şavşat Kaymakamlığı çıkışında kendisini bekleyen ve "Kahrolsun PKK" sloganları atan vatandaşları selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, vatandaşlara gösterdikleri yakın ilgiden dolayı saygı ve sevgi duyduğunu ifade etti.

"Terörün acımasızlığını biliyoruz" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sade yurttaşlar bununla çok yüz yüze geldiler. Ben de Genel Başkan olarak yüz yüze geldim. Her zaman, her ortamda teröre karşı ortak mücadele etme konusunda azim ve kararlılığımızı sergilemeliyiz ve göstermeliyiz. Bütün siyasal partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının çaba harcaması lazım. Terör bizi yıldıramaz. İnandığımız davadan geri döndüremez. Allah'ın verdiği bir can, o can da bu memleket için feda olsun diyoruz. Hiç kimse endişe etmesin, biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz."

Kılıçdaroğlu, konuşmaların ardından aracına binerek, helikopterin kalkacağı alana hareket etti.

"Kimsenin kaygılanmasına gerek yok, iyi durumdayım"
Kılıçdaroğlu, saldırının ardından bazı televizyon kanallarının canlı yayınına bağlanarak, CHP konvoyunun güzergahında meydana gelen çatışmaya ilişkin açıklamada bulundu.

Teröre karşı çıkmanın herkesin ortak görevi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, böyle bir olayla karşılaşacağını hiç düşünmediğini söyledi.

Şavşat'ta bir toplantıları olduğunu, daha sonrasında ise Ardanuç'a doğru yola çıktıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Fakat dar bir alanda, bir vadide güvenlik güçleri araçları durdu ve bir çatışma olduğu ifade edildi. Güvenlik güçleri silahlarıyla dışarı çıktılar, alanı kontrol ettiler. Ateşler açıldı, silah seslerini ve görüntüleri üzülerek ifade edeyim gördük, tanık olduk. Bir süre sonra zırhlı araç istendi. Bu araçla başka güvenli bir noktaya intikal ettirildik ve oranın da güvenli olmadığı ifade edildi, şu anda başka güvenli bir noktadayız." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Benim açımdan kimsenin kaygılanmasına gerek yok, iyi durumdayım. Arkadaşlarımızla beraber çatışma bölgesinden çıktık. Umarım güvenlik güçleri açısından da herhangi bir can kaybı olmaz, en büyük arzumuz o. " ifadesini kullandı.

"Terör saldırısı gerçekleşti" diye programlarını yarıda kesmenin doğru olmayacağını düşündüklerini ve rutin programlarını sürdüreceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Teröre pabuç bırakmamak lazım. Allah'ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Biz, orada çatışmanın ortasında kaldık ama bir üzücü haber aldık, 'Bir şehidimizin olduğu' söyleniyor. Bu gerçekten beni çok üzdü. Bu ülke, güzel bir ülke, hele Şavşat çok güzel bir yer. Böyle bir bölgede, Türkiye'de terörün olmasını asla istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Dolayısıyla teröre karşı hepimizin ortak mücadele etmesi lazım, sen, ben ayrımı yapmadan. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. Bizi yıldıramaz, yıldırmamalıdır. O nedenle de ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız."

Şavşat Kaymakamlığına geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat Kaymakamlığına geldi.

Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği esnada Yanıklı mevkisinde çıkan çatışmanın ardından Şavşat ilçesine hareket eden Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, önce güvenli bir yere alındı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra güvenlik önlemi altında Şavşat Kaymakamlığına geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaymakamlığa gelişi sırasında bazı vatandaşlar kendisine "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
Kaynak: Etik Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI