Bugun...


Keşan'dan Halep'e Yardım
AK Parti Keşan Kadın Kolları üyeleri, yardım kampanyası kapsamında topladıkları giyecekleri Suriye'nin Halep kentine gönderdi.

facebook-paylas
Tarih: 21-12-2016 18:41
         
Keşan'dan Halep'e Yardım

AK Parti Keşan Kadın Kolları üyeleri, yardım kampanyası kapsamında topladıkları giyecekleri Suriye'nin Halep kentine gönderdi.

Keşan Kadın Kolları Başkanı Esra Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'nin Halep kentinde yaşayan insanların saldırılar nedeniyle mağdur olduğunu belirtti.

Kadın kolları olarak yardım kampanyası başlatıklarını aktaran Aksal, "Tüm dünya ülkeleri bunu izlerken, Suriye'deki savaş mağduru Müslüman kardeşlerimiz için neler yapabileceğimizi düşündük. Birer anne, insan olarak küçük de olsa bir faydamız olsun istedik. İlçe başkanlığımızda kış başından beri toparladığımız kullanılabilir durumda olan eşyaları, ev ve mahalle ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz ailelerimize ulaştırıyoruz. Halep'te olan insanlık dışı olaylar başlayınca bu dönem halkımızdan bize gelenleri onlara ulaştırma kararı aldık." ifadesinde bulundu.

Aksal, şunları kaydetti:

"Gelen yardımların hepsini tek tek elden geçirip kadın, erkek, çocuk, bebek yaş gruplarına ayırıp, poşetlere koyup etiketliyoruz. İlk başta küçük çapta başladığımız çalışmamız daha sonra Keşan halkının duyarlılığı ve bize verdiği destekle çığ gibi büyüdü. Bizim bir yaraya merhem olma niyetiyle başladığımız iş şimdi binlerce kişiye ulaşacak. Ben bu süreçte bize destek veren AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık'a, Keşanlılara, paketlemede yardım eden gönüllü kadınlarımıza, gençlerimize, ilçe esnafımıza çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun."

Haberler
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI