Bugun...


Kerkük´e saldıran IŞİD çok büyük kayıplar verdi

facebook-paylas
Tarih: 06-07-2015 17:38
         
Kerkük´e saldıran  IŞİD çok büyük kayıplar verdi

Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD militanlarının dün gece Kerkük´ün güneyindeki yerleşim alanlarına düzenlediği saldırıda çok büyük kayıplar verdiği açıkladı. El Murre bölgesine saldıran Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD ile Peşmerğe güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, her iki tarafında da kayıplar verdiği aktarıldı. Peşmerge kaynakları Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD ´in 70 şahıs ile saldırdığını, en az 40 militanı öldürdüklerini açıkladı. Peşmerge´nin ise 30 kayıp verdiği açıklandı. 

Cihan Haber Ajansı´a(Cihan) açıklama yapan Yüzbaşı Muhammed Sadun, El Murre bölgesinde koalisyon güçlerinin de yardımıyla Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD ´e çok büyük kayıplar verdiklerini aktardı. Sadun, Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD militanlarıyla çok fazla yakın mesafede el bombaları bile kullanarak çatıştıklarını dile getirdi. 

Çatışmalara dâhil olan Albay Fatih Muhammed ise Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD ´in ağır silahlarla başlattığı saldırıya sert bir biçimde cevap verdiklerini aktardı. 

Bu arada Peşmerge güçlerinin öldürdükleri Irak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD militanlarının cesetlerini askeri araçların önününe koyarak tur atmaları ilgi topladı . 
Kaynak: bizturkmeniz.com

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI