Bugun...


Kar Altındaki Araçlar İhracatı Bekliyor
Türkiye ihracatının lokomotifi olan otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalar, bu yılın 23 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalamak için üretimlerini sürdürüyor.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2015 16:52
         
Kar Altındaki Araçlar İhracatı Bekliyor

Ancak son günlerdeki olumsuz hava koşulları bu sektörü de etkiliyor. İhraç edecekleri araçları fabrikalarının otoparklarında depolayan firmaların sıfır araçlarının üstleri karla kaplandı.

Türkiye otomotiv sektörünün lokomotif kenti olan ve Tofaş, Oyak Renault, Karsan gibi ana sanayinin yanı sıra birçok yan sanayi firmasını da bünyesinde barındıran Bursa'da soğuk ve kar yağışı otomotiv sektörünü de etkiledi. Sektörde bu yıl konulan 23 milyar dolarlık ihracat hedefini gerçekleştirmek için üretim sürerken, firmaların depoları da araçlarla doldu. Hafta başından itibaren başlayan kar yağışı otomotiv sektörünün otoparklarını beyaza bürünmesine neden oldu. İhraç edilen araçlar otoparklardan yüklenip gönderilirken, bekletilen araçların üstleri karla kaplandı.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI