Bugun...


Kar Altında Kaplıca Keyfi
Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde bulunan Budaklı Kaplıcası'nın yılın 12 ayı ziyaretçisi eksik olmuyor.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 15:22
         
Kar Altında Kaplıca Keyfi

Üstü açık kaplıcaya özellikle kar yağdığı zaman gelenler ayrı bir keyif alıyor.

Halk arasında 'şifa dağıtan kaplıca' olarak bilinen ve yaz aylarında ülkenin dört bir yanında şifa aramak için gelen vatandaşların akınına uğrayan Budaklı Kaplıcası Bitlis’in çetin geçen kış aylarında daha bir önem kazanıyor. Kış aylarında eksi 20 dereceleri bulan Sibirya soğuklarında bile sıcaklığı 35 – 40 dereceyi bulan ve romatizma, solunum, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek, idrar yolları ve böbrek taşı ile metabolizma bozuklukları gibi hastalıklara iyi geldiği belirtilen Budaklı Kaplıcası, kış ortasında yüzme keyfi yaşamak isteyenlerin ve şifa arayanların akınına uğruyor.

Budaklı köyünde 3 farklı alanda bulunan üstü açık kaplıcalara özellikle kış aylarında yöre halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda çocuk ve yetişkin geliyor. Kış ortasında kaplıca keyfi yaşayan vatandaşlar kaplıca suyunun içinde halay çekmeyi de ihmal etmiyor.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI