Bugun...


İYİ Partili Aydın: "Devlet Aklını ortadan kaldıran kararlar alındı"
İYİ Partili Aydın, İYİ Parti içinde fikir ayrılığı bulunmadığını, Meclis'teki görüntülerin abartıldığını ifade etti. Aydın, çıkarılan son KHK'lar için "Devlet aklı ortadan kaldırılıyor" yorumu yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 10-07-2018 15:24
         
İYİ Partili Aydın: "Devlet Aklını ortadan kaldıran kararlar alındı"

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, yeni yönetim sistemiyle ilgili NTV canlı yayınında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Aydın, "Son çıkarılan KHK'lar ile devlet aklı ortadan kaldırılmıştır" ifadelerini kullanırken, İYİ Parti içinde herhangi bir sorun olmadığını ifade etti.

İşte Aydın'ın açıklamalarından satır başları:

"Biz İYİ Parti olarak ülkesel meselelere ön yargılı bakmıyoruz. Ama şunu söylemekte fayda var, Sayın Cumhurbaşkanı’nın kafasında devleti şirket gibi yönetmek arzusu var. Şuan buna geçtiğimiz yadsınamaz gerçek. Kabileye baktığımızda şirket sahiplerinin Bakan olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki süreçte gözlemleyeceğiz neler olacağını.

Ben olsam damadımı ekonominin başına getirmezdim. Çünkü burası kilit yer. Damat gelir gelmez dolar, döviz hepsi yükseldi. Demek ki ilk izlenimler olumlu değil.

Türkiye ekonomik olarak bir sıkıntı içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin her alanına müdahale etmek gibi bir yönü var.

"DEVLET ACEMİLERE EMANET EDİLMEZ"

Kararnamelerde öyle değişiklik yapılmış ki, üniversite bitiren herhangi biri İhale Kurumu'nun başına geçiyor. Bu durumlar insanın kafasında soru işareti yaratıyor. Devlet öyle bir şeydir ki acemilere emanet ederseniz, duvara tosladığını görürsünüz.

EL ÖPME KONUSU

Bahçeli konusunun, gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Bütün genel başkanlarla tokalaşırız, selamlaşırız. Çok yadırganmaması gerekiyor, tam tersi toplumda olumlu bir intiba bıraktığını düşünüyorum. Ama bize söylenen kötü sözleri de unutmuş değiliz. Biz İYİ Parti olarak çok yeni bir partiyiz. Bu kadar az bir süreçte yüzde on oy alıp, parlamentoda olan başka bir parti hatırlamıyorum. Önümüzdeki süreçte başka partilerden oy geçirgenlikleri üzerine çalışacağız ve yerel seçimlere hazırlanacağız.

Bizden MHP’ye vekil geçecekmiş falan diye söyleniyor. Kimse boş hayallere kapılmasın!

MUHALEFET ANLAYIŞI

Biz devlet düzenine ilkesel manada bakıyoruz. Alınacak kararlarda ön yargılı bakmayacağız. AKP doğru bir şey yapıyorsa, buna tabii ki hayır demeyeceğiz. Muhalefet anlayışımızda sorgulayıcı olacağız.

Devletin paralarını havaya atan anlayışı biliyoruz. Bunları deşifre edeceğiz. Paraların yerlerini tespit edeceğiz.
Kaynak: Yeni Çağ Gazetesiloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI