Bugun...


İstifa eden HDP'lilerin yerine Yeni bakanlar atandı

facebook-paylas
Tarih: 22-09-2015 22:06
         
İstifa eden HDP'lilerin yerine Yeni bakanlar atandı

Başbakanlık hükümetten istifa eden HDP'li bakanların yerine yeni isimleri atadı.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada Avrupa Birliği Bakanlığı’na Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun, Kalkınma Bakanlığı’na ise M. Cüneyd Düzyol getirildiği belirtildi.

Geçici seçim hükümetinin HDP'li üyeleri, Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ve Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca bugün Bakanlar Kurulu toplantısında istifa etmişlerdi.

Beril Dedeoğlu kimdir?

AB Bakanlığı'na atanan Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu. Star ve Today's Zaman gazetelerinde köşe yazan Dedeoğlu, özellikle Avrupa Birliği ile uluslararası güvenlik konularında uzman.

6 Şubat 2012 tarihinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından dört yıl için YÖK üyeliğine atanmıştır. Dedeoğlu, çözüm sürecinin bir parçası olarak oluşturulan "âkil insanlar" panelinin üyesi sıfatıyla, 2013 yılının ilk yarısında İç Anadolu Bölgesi'nde çok sayıda konferans ve ziyaret gerçekleştirmiştir.

Dedeoğlu evli ve iki çocuk annesidir.

Cüneyd Düzyol kimdir?

Kalkınma Bakanı olarak atanan M. Cüneyd Düzyol, 2 Aralık 2014 tarihinden bu yana Kalkınma Bakanlığı'nda müsteşar olarak görev yapıyordu.

2009 yılında Bakanlıkta müsteşar yardımcısı olarak görev yapan Düzyol, daha önce Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü'nde uzman eğitmen ve başkan olarak çalıştı.

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Düzyol, İngiltere'de University of East Anglia'da Kalkınma Ekonomi­si üzerine diploma çalışması yapmış; 1995-1996 döneminde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI