Bugun...


İstanbul yılbaşına karlı giriyor
Yıllar sonra İstanbul başta olmak üzere ülkenin büyük bölümü yeni yıla karla girecek.

facebook-paylas
Tarih: 26-12-2014 19:28
         
İstanbul yılbaşına karlı giriyor

Yılbaşına sayılı günler kala Meteoroloji’den kar uyarısı geldi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, son yıllarda Doğu illeri dışında Türkiye’nin yeni yıla karla giremediğini ancak bu yıl Ankara, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli gibi illerde kar yağacağı tahmininde bulundu.

Pazartesi gününden itibaren Türkiye’nin Batı bölgelerinden başlayarak yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklayan uzmanlar, Balkanlardan gelecek soğuk havayla birlikte Pazartesi günü yağışların başlayacağını bildirdiler. Uzmanlar; karla karışık yağmur şeklindeki yağışların Salı ve Çarşamba günü yurdun iç kesimlerinde etkili olmasının beklendiğini duyurdular.

Tahminlere göre; yılın son gününde, 31 Aralık’ta İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Trakya’da ve İstanbul’un bazı kesimlerinde karla karışık yağmur olacak.

“YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ”

Bu yıl 31 Aralık gece saatlerinde yani yeni yıla girilirken, Ankara, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli gibi illerde kar yağışı bekleniyor. Kar İstanbul’da ise Çatalca, Silivri, Artanavutköy gibi yüksek yerlerde bekleniyor.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI