Bugun...


İstanbul’a kar uyarısı!
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’a 30 Aralık Salı gününden itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının geleceğini belirterek, “Salı karla karışık yağmur, çarşamba ise kar bekliyoruz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 27-12-2014 14:43
         
İstanbul’a kar uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’a mevsimin ilk  karı, salı günü düşecek. Aynı gün hava sıcaklığının en yüksek 5, en düşük 2  derece olması ve karla karışık yağmur yağması bekleniyor. Kentte çarşamba günü  ise yağışın kara dönüşeceği, sıcaklığın da bir dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

Şen, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, güney akımlı rüzgarlar  nedeniyle pazartesi İstanbul’da sıcaklığın 10 derecenin üzerinde olmasının  beklendiğini söyledi.

Kentte salı gününden itibaren Trakya’dan gelen yeni bir soğuk hava  dalgasının etkili olacağını dile getiren Şen, “Yağış Trakya’dan başlayacak. Aynı  gün İstanbul’un kuzeybatısında da karla karışık yağmur var. Çarşamba günü ise kar  yağışı var. Yılbaşında yüksek yerlerin beyazlama ihtimali yüksek. Yani salı karla  karışık yağmur, çarşamba kar bekliyoruz” diye konuştu.

Şen, yılbaşından itibaren bir hafta boyunca yağmur beklendiğini  anlatarak, “Ayın 7’sine kadar kar yağışı olmayacak gibi. Ancak, bu tarihte  Sibirya’dan yeni bir soğuk hava dalgasının gelmesi tahmin ediliyor. Bunun yağışa  etkisini ondan sonra değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi de muhtemel kar yağışına karşı  önlemlerini aldı.  
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI