Bugun...


İsmail Ok'tan Süleyman Soylu'ya, Ahmet Edip Uğur sorusu!
İstifa ederken, 'Tehdit edildim' sözleriyle gündeme oturan eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'la ilgili bir iddia da İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok'tan geldi.

facebook-paylas
Tarih: 02-11-2017 10:59
         
İsmail Ok'tan Süleyman Soylu'ya, Ahmet Edip Uğur sorusu!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur geçen hafta hem görevinden hem de AK Parti'den istifa etmiş, istifa konuşmasında gözyaşlarına boğulmuş ve 'Aileme varan tehditler' aldım demişti.

Bu sözler Meclis'te çok tartışıldı. AK Partili vekiller bu iddialar doğru ise Uğur'un konuyu yargıya taşıması gerektiğini söyledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, 'Bize böyle bir duyum gelmedi. Gelseydi gerekli müdahale tabii ki yapılırdı' diye konuştu.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ise, Ahmet Edip Uğur'un eşinin gözaltına alındığını ve bir gece gözaltına tutulduğunu iddia etmişti. 

Ahmet Edip Uğur'la ilgili bir iddia ise İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok'tan geldi. Ok, yaptığı yazılı açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bazı sorular yöneltti. Ok, açıklamada şu soruları sordu: ''İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkiliyi elinde bir dosya ile Edip Uğur'un kayınbiraderine gönderdiğiniz doğru mudur? Göndermiş olduğunuz yetkili elindeki dosyayı tehdit olarak kullanıp Edip Bey ya en geç pazartesi günü istifa eder ya da eşi, oğlu ve kendisini pazartesi günü cezaevinde ziyaret edersiniz dediği doğru mudur?'' 

 
Kaynak: Yeni Çağ Gazetesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI