Bugun...


Irak Türkmen Cephesinden, Salih Müsülüm ziyaretine sert tepki...

facebook-paylas
Tarih: 14-06-2016 09:11
         
Irak Türkmen Cephesinden, Salih Müsülüm ziyaretine sert tepki...

Birkez daha hatırlatmak isterizki,Türkmenlerin ve özellikle Irak Türkmen Cephesi ile Kürdistan Yurtsever Birliği Partisiyle olan ilişkilerimiz. Türkmen ve Kürt halkının milli çıkarları çerçevesindeki karşılıklı kardeşce bir ilişki içindeyiz ve her zaman devamından yanayız.. 

Ancak dün,Kerkük Valisi ve KYB Siyasi Büro üyesi Sayın Necmettin Kerim´in, PYD Başkanı Salih Müslüm ile Kerkük Valilik binasında görüşmesi ve bu görüşmeye Meclis Başkanı Rebvar Talabani´nin katılmasıyla gerçekleşmesi, bizleri hayret ve kuşku içinde bırakmıştı.. 

Kerkük il meclisi üyelerinin bu konuya sus kalmışken,Suriyelileri ilgilendiren bir ziyaret karşısında ve Kerkük valisi´nin davranışlarına karşı endişelerimizi bildirmekteyiz. 

Öteyandan Türk ve Kürt kamualanına bildirmeliyizki, kardeşlik ilişkilerimizi parti çıkarlarına kulanmamalıyız. 

Kerkük valisi Sayın Necmettin Kerim´in, Kerkük halkı, PKK´ın uzantısı olan PYD´yi desteklediği sözleri yeni bir gelişme ve talihsizlik olarak nitelendirmekteyiz ..Bu sözler partisi adına açıklanmış ise, zararı olmayacaktır. 
Salihi Müslüm´ün Kerkük ,Kudüs´ün Kudüsü´dür sözleride asla ve asla kabul edilemez. 

Herkes bilmelidirki,Kerkük´te bir Türkmen varolur ise,Kerkük´ün Türkmen özelliğini kimse değiştirmeyecektir. 

Bizler,Irak´ta zor günler yaşarken ve DAİŞ ile mücadelemiz devam ederken,Kerkük gibi önemli bir İl´de Suriye´nın sorunlarını sokmak ne anlamı var.Eğer Suriye´nin sorununu Kerkük´e taşırsanız Kerkük´ü nasıl özel bir bağımsız Federe bölgesi yapmakta anlaşacağız. 

Biz,KYB´nin siyasi büro yetkilileri,Salihi Müsülüm ile Kerkük´te tüm kesimlerinin kapsayan Kerkük valilik binasında değil Süleymaniye´de karşılıyacaklarını umardık. 

Bu nedenle tüm Kerkük il meclis üyeleri,siyasi partiler ve kitleler ,bu konuda görüşlerini açıkca bildirmelidirler. Biz Irak Türkmen Cephesi Olarak ,Sayın Celal Talabani´nin Başkanlığın´da olan KYB ile kardeşlik ilişkilerimize devam edeceğiz... 

Irak Türkmen Cephesi 
Enformasyon dayresi 
Kaynak: bizturkmeniz.com

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI