Bugun...


Irak Bağdat’ı Yanlışlıkla Bombaladı

facebook-paylas
Tarih: 06-07-2015 21:20
         
Irak Bağdat’ı Yanlışlıkla Bombaladı

Irak ordusuna ait Rus yapımı Sukhoi savaş uçağının askeri üsse dönüşü sırasında teknik bir arıza sonucunda uçaktaki bombayı düşürdüğü kaydedildi.

Ordunun kaza olarak tanımladığı olayda Bağdat’ın doğusundaki bir yerleşim bölgesine isabet eden bomba 7 kişinin ölümüne, 11 kişinin yaralanmasına yol açtı.

Savaş uçağının, geçen yıl Irak’ın kuzeyinde ve batısında topraklar ele geçiren IŞİD hedeflerine yapılan hava saldırılarında görev aldığı bildirildi.

IŞİD’e karşı Amerika liderliğinde yürütülen hava operasyonlarında yer alan Irak ordusu, İslamcı terör örgütünün işgal ettiği bölgeleri geri almak için yerel milis güçleri ve İranlı savaşçıların desteğiyle kara saldırıları da düzenliyor.

Son dönemde Irak ordusunun ilerleme kaydetmesine rağmen, Irak’ta büyük kentlerin de içinde bulunduğu geniş bir alan, hala IŞİD militanlarının elinde bulunuyor.
Kaynak: Amerikanın Sesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI