Bugun...


İnşallah yakalayacağız
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Ak Parti İletişim Merkezi’ni (AKİM) ziyaret etti. Başbakanlık Yeni Bina’da İş Güvenliği Eylem Paketi’ni açıkladığı basın toplantısının ardından Ak Parti Genel Merkezi’ne geçen Davutoğlu, AKİM’de bazı vatandaşların telefonlarına cevap verdi.

facebook-paylas
Tarih: 13-11-2014 16:01
         
İnşallah yakalayacağız


Davutoğlu, ilk olarak, Diyarbakır’da bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken Kobani eylemlerinde bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Hasan Gökgöz’ün babası Mehmet Gökgöz’le görüştü. Gökgöz’e kaybından dolayı taziyelerini bildiren Davutoğlu, şöyle dedi:
“Güzel bir torunumuz da olmuş onu da Allah hayırlı mübarek etsin. ‘Bir Hasanımız gitti, bir Hasanımız geldi’ öyle anlaşılıyor. Allah sizlere sabır ihsan etsin. Allah razı olsun, dua edin inşallah, Diyarbakır’a geldiğimizde de görüşürüz. Hasancan’ın da gözlerinden öpüyorum. Allah ona uzun ömür nasip etsin. Doğru... Şehit o, gariplere yardım etmek için... Gereken yapılacak, inşallah yakalayacağız. Eşinize, gelin hanıma selam söyleyin. Allah hayırlı mübarek etsin. İnşallah Diyarbakır’a geldiğimizde görüşürüz. Hasancan’ın da gözlerinden öpüyorum.”  

‘Ben Başbakan Davutoğlu’
Davutoğlu, daha sonra Eryaman’da bir şirkette çalıştığını söyleyen bir başka vatandaşla daha telefonda görüştü.
“Beni tanıdınız mı?” diye soran Davutoğlu, “Bir kere çözüm sürecine sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Tahmin edin bakalım... Doğru, Ak Parti’de çalıştığım, Ak Parti’de çalışan biri olduğum doğru, tahmin et bakalım. Çıkartıyor musun bir yerden?” dedi.
Davutoğlu, “Ben doğrudan böyle bazen çıkıyorum, ben Başbakan Ahmet Davutoğlu. Şans size nasip oldu. Bana bizzat hislerinizi ifade etmiş oldunuz. Merak etmeyin çözüm sürecini kararlılıkla sürdüreceğiz inşallah ama bir taraftan da kamu düzenini sağlayacağız” dedi.    

‘Olumlu yönde atılan adım’

Davutoğlu, HDP heyetinin süreçle ilgili dünkü açıklamasını, “Açıkçası bir niyet tazelenmesine ihtiyaç vardı. Maalesef 6-7 Ekim döneminde meşruiyet anlayışının dışına çıkılmıştır. O sebeple şu ana kadar birçok meselede çok ciddi mesafeler almak imkanı varken, bir güven problemi doğmuştur. Açıklama bu anlamda olumlu yönde atılan bir adımdır” diye değerlendirdi. Halep konusunda da “Çok kaygılıyız ve tepkiliyiz. G-20 zirvesinde de muhataplarımızla bu konuyu ele alacağız. Halep’teki bu trajedinin durdurulması için herkesin gereken adımları atması çağrısında bulunacağız” diyen Davutoğlu zirvede Obama ile göreşeceğini de sözlerine ekledi.   
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI