Bugun...


İnce: Kılıçdaroğlu'na Genel Başkan Olabileceğimi Söyledim
Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyle ilgili bilgi veren Muharrem İnce, 'Kendisine genel başkan olabileceğimi, kendisinin de onursal başkan olabileceğini söyledim' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 03-07-2018 18:48
         
İnce: Kılıçdaroğlu'na Genel Başkan Olabileceğimi Söyledim

Dün akşam saatlerinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Muharrem İnce, bugün basının karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na görevi bırakma çağrısı yaptığını belirten İnce, 'İsterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olacağını ve bir abi kardeş ilişkisi içerisinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğimizi ilettim' dedi.

İnce'nin açıklamalarından satırbaşları;

'Sohbet ettik eşlerimizle birlikte yemek yedik, seçimi değerlendirdik; konuştuk. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan bana bir teklif gelmedi, ama benden gitti. Ben şöyle söyledim, gizlim saklım yok benim. sayın genel başkana, büyük bir devlet adamlığı yaptığını, İYİ Parti'ye 15 vekil göndermeden başlayan ve kurultayda kendisine rakip olmuş birini cumhurbaşkanı adayı yaparak milletin gönlünde taht kurduğunu söyledim.

'GENEL BAŞKAN OLABİLECEĞİMİ İLETTİM'

Bu devlet adamlığının devam etmesi gerektiğini, kendisiyle bir yarışın, rekabetin içinde olmak istemediğimi ama milletin de bu cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında duyduğu, gördüğü, yaşadığı bir umut var, bunu kaybetmememiz gerektiğini ve kendisi isterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olacağını ve bir abi kardeş ilişkisi içerisinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğini ve benim de genel başkan olarak Edirne'den Ardahan'a çalışacağımı, partiyi seçime hazırlayacağımı...

'HAYIR DERSE ÖRGÜT BU İŞİ ÇÖZER'

Böyle bir teklifte bulundum. Evet ya da hayır demedi, ben bu teklifi yaptım. Ben imza toplamayacağım, ama hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi.'

Haberlerİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI