Bugun...


İBB Başkanı Mevlüt Uysal: Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Ay Sonunda Açılacak
İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy metrosunun deneme sürüşlerinin başarıyla tamamlandığını belirterek, '3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı. En geç bu ay sonu açılmış olacak.' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 09-10-2018 18:40
         
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Ay Sonunda Açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy metrosunun ay sonunda açılacağını duyurdu.

BÜTÇEMİZİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ ULAŞIMA AYIRIYORUZ'

Uysal, 'İstanbul'da bizi vatandaş göreve getiriyor. Vatandaş için problem olan bir şeye çözüm üretiyorsak görevimizi yapmış oluyoruz. İstanbul'da ulaşım. İstanbul gibi dünyada başka büyük bir şehir yok. İstanbul'un en büyük sorunu da trafik. Hala yapacaklarımız var. Dünyaya göre başarısız da değiliz. Bütçemizin büyük bölümünü ulaşıma ayırıyoruz' diye konuştu.

ÇEKMEKÖY METROSU

Uysal, 'İstanbul'da yapılan ilk sürücüsüz metro. Metronun yapımı değil daha sonra sistemin yürümesi de önemli. İkinci kısım Haziran ayı sonunda açılacak demiştik. Yapımcı firma işini bitirdikten sonra deneme sürüşleri yapılıyor. Son da bu çalışabilir deniyor sürücüsüz olduğu için. 3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı. En geç bu ay sonu açılmış olacak. ' diye konuştu.

HABERLER

loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI