Bugun...


Hulusi Akar'dan Yunanistan'ın 2 Askeri Serbest Bırakmasına İlişkin Açıklama: İyi Komşuluk İlişkisi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın iki Türk askerini serbest bırakmasına ilişkin, 'Tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşım iyi komşuluk ilişkilerinin güzel bir örneğini teşkil etti.' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 11-09-2018 22:21
         
Hulusi Akar'dan Yunanistan'ın 2 Askeri Serbest Bırakmasına İlişkin Açıklama: İyi Komşuluk İlişkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın hududu yanlışlıkla geçen iki askeri bırakmasına ilişkin, 'Tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşım, iyi komşuluk ilişkilerinin güzel bir örneğini teşkil etti.' dedi.

AKAR, AFGANİSTAN MİLLİ GÜNÜ DOLAYISIYLA VERİLEN RESEPSİYONA KATILDI

Akar, Afganistan Milli Günü dolayısıyla verilen resepsiyona gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, yasa dışı göçle mücadele kapsamında görevli iki askerin sehven hududu geçmesinin ardından alıkonulduğu Yunan makamlarınca serbest bırakılmasına yönelik sorusu üzerine Bakan Akar, şunları kaydetti:

'HUDUTTA YASA DIŞI GÖÇÜN ÖNLENMESİ İÇİN MÜCADELE VAR'

'Hudutta yasa dışı göçün önlenmesine yönelik varılan mutabakatlar çerçevesinde bir mücadele var orada. O mücadele sırasında bir olay meydana geldi. İki askerimiz Yunan makamları tarafından orada alıkonuldu. Daha sonra yapılan temaslar, görüşmeler çerçevesinde Yunanistan Savunma Bakanı (Panos) Kammenos ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda oldukça kısa bir süre sonra iki askerimiz Türk makamlarına verildiler. Burada iki tarafın, tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşım iyi komşuluk ilişkilerinin güzel bir örneğini teşkil etti. Bu çerçevede bu olayın kısa sürede çözülmesi bakımından, iyi komşuluk ilişkilerine güzel bir örnek vermesi bakımından katkısı olanlara teşekkür ediyorum.'

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI