Bugun...


Hollande, Netanyahu'yu Paris'te İstememiş
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, pazar günü Paris'te düzenlenen yürüyüşe Netanyahu'nun katılmamasını istediği iddia edildi.

facebook-paylas
Tarih: 12-01-2015 19:04
         
Hollande, Netanyahu'yu Paris'te İstememiş

Hollande, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılmasını istememiş.

Dün tüm dünyanın gözü Paris'teki yürüyüşteydi. Paris'te yaşanan terör saldırılarının ardından çok sayıda lider sessiz yürüyüşe katıldı. Yürüyenler arasında İsrail Başbakanı Netanyahu'da vardı. Haaretz gazetesi çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Netanyahu'dan yürüyüşe katılmamasını istemiş. Hollande'ın ulusal güvenlik danışmanı aracılığıyla bu yöndeki talebini illetiği, Netanyahu ısrar edince Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın katılımının şart koşulduğu iddia edildi. Hollande'ın böyle önemli bir günde teröre karşı dayanışma yerine, Yahudi-Müslüman ilişkileri, İsrail-Filistin çatışması gibi konuların ön plana çıkabileceği endişesini taşıdığı öne sürülüyor.

Dünkü yürüyüşte hem Abbas hem Netanyahu vardı. İki isim birbirlerine uzak durdu. Öte yandan yürüyüş sırasında korumaları yanında olan tek ismin Netanyahu olması da dikkat çekti.

İSRAİL'E GÖÇE DAVET ETTİ

Netanyahu, Paris saldırılarının ardından ülkedeki Yahudileri, İsrail'e davet etmişti. ''İsrail’e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak'' diyen Netanyahu, özel bir ekibin Fransa’daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail’e göçünü artırmak için bu hafta bir araya geleceğini açıkladı. İsrail’in son raporlarına göre, geçen yıl 6 bin Fransız Yahudisi İsrail'e göç etti.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI