Bugun...


HIDIRELLEZ ŞİŞLİ’DE BÜYÜK BİR ÇOŞKUYLA KUTLANDI

facebook-paylas
Tarih: 06-05-2017 14:55
         
HIDIRELLEZ ŞİŞLİ’DE BÜYÜK BİR ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu, baharın habercisi Hıdırellez, 5 Mayıs Cuma günü İstanbulluların yoğun katılımıyla Maçka Sanat Parkı’nda kutlandı. Kuştepe ve İzzetpaşa gibi Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Şişli’de, Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez şenliklerinde pek çok müzik grubu ve sanatçı sahne alırken, dilekler dilenip, Hıdırellez ateşinin üzerinden atlandı.

 

Şişli Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hıdırellez’i şenlik havasında kutladı. Dileklerin dilendiği, umutların paylaşıldığı, baharın neşesinin eğlenceye dönüştüğü Hıdırellez şenliği 5 Mayıs Cuma günü Maçka Sanat Parkı’nda düzenlendi.

Hıdırellez’in en yaygın ritüeli olan Hıdırellez ateşinin üzerinden atlandı, özel tasarlanan dilek ağacında dilekler dilendi. Matmazel Coco’nun sunuculuğunu yaptığı şenlikte, Balkan Bandosu, Hüzün, Fahrettin Sekmeç, Gülay Gül, Ege Hijaz Grubu ve Roman Dans Grubu sahne aldı. Küçük ritim sanatçısı Küçük Sercan ise hem atölyelerde çocuklara ritim dersi verdi hem de sahnede sergilediği şovla katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Küçük Sercan ayrıca, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye sahnede darbuka dersi verdi. 16.00- 23.00 saatleri arasında süren etkinlikte Parkın belirli yerlerinde atölyeler ve gösteriler düzenlendi. 
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI